Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego liderem grupy przestępczej?

 · 10 stycznia 2018 o 8:31 · 3 komentarze · czas czytania: 2 minutes

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia rozbili grupę przestępczą zajmującą się skupowaniem i dystrybucją papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymano sześciu podejrzanych Polaków, w tym 57-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego – domniemanego szefa grupy.

fot. BOSG

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG z Placówki SG Rzeszowie- Jasionce, w okresie od lutego do końca 2017 r. rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się skupowaniem, przechowywaniem, przewożeniem oraz dalszą dystrybucją papierosów przemyconych z Ukrainy do Polski a także do Włoch. W ramach prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, który wykazał, że grupa przestępcza działała na terenie trzech województw: podkarpackiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Liderem grupy był 57-letni rolnik z powiatu lubaczowskiego.  Proceder przestępczy polegał na skupowaniu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a następnie tworzeniu sieci dystrybucji z rejonów przygranicznych w głąb terytorium Polski i dalej do krajów Europy Zachodniej (Włoch).

Szacuje się, że grupa przestępcza, tylko w okresie od lutego do końca grudnia 2017 r., wprowadziła do nielegalnego obrotu papierosy w ilości nie mniejszej niż 131,5 tys. paczek o łącznej wartości rynkowej ponad 2,2 mln zł.

Ogółem, funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali siedem pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych, garaże i środki transportu. Zatrzymywano gotówkę, telefony komórkowe, a także samochód służący do przewozu papierosów (Audi A7 o wartości ponad 100 tys. zł.).

Aktualnie, zarzutami karnymi objęto łącznie sześciu obywateli Polski. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zastosował wobec zatrzymanych dozory policji, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Oprócz funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG w zatrzymaniach i przeszukaniach posesji brali udział funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG a Placówki SG w Kłodzku  oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddział SG z Placówki SG w Łodzi, a także przewodnik psa służbowego KAS z Przemyśla.

elubaczow.com, BiOSG


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Ponad dwa tysiące paczek papierosów ukrył w lodówce i w piecu
Kontrabanda o wartości 60 tys. zł zatrzymana w Łukawcu
Nieudana próba przemytu przez „zieloną granicę”, wpadło dwóch młodzieńców

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (3)
Cygar (IP: 89.188.***.***) · 10 stycznia 2018 ~ 13:16

Oj teraz to w kilku ładnych domkach gospodarze z duszą na ramieniu beda spać.

Fajki (IP: 82.132.***.***) · 11 stycznia 2018 ~ 12:57

Dlaczego się nie wezmą za pana zd Słowackiego 26/** który handluje papierosami i Wódka z Ukrainy ale nic nie zrobią bo wynajmuje rudej z policji mieszkanie i nic nie robią z tym

fajeczka (IP: 89.188.***.***) · 11 stycznia 2018 ~ 16:41

takie niestety czasy ze reka reke myje

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Jubileuszowy koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone” [VIDEO]

Śpiewające życzenia świąteczne z Cieszanowa i Horyńca-Zdroju

Fakty TVN: Od Szlachetnej Paczki do nowego domu [VIDEO]

fotorelacje

Kolejny rekord lubaczowskiego sztabu WOŚP [ZDJĘCIA]

Koncert Noworoczny w MDK w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Nowojorscy chasydzi modlili się w cieszanowskiej synagodze

Orszak Trzech Króli w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Abp. Mieczysław Mokrzycki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę

X