Dwa granaty moździerzowe z zapalnikami w Rudzie Różanieckiej

0

Dwa granaty moździerzowe kalibru 81 mm z zapalnikami z okresu II wojny światowej odnalazł podczas spaceru mieszkaniec Rudy Różanieckiej. Znaleziskiem zajęli się saperzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

 

W niedzielę (07.01) policjanci z KPP w Lubaczowie pracowali na miejscu odnalezienia dwóch granatów moździerzowych. Tuż przed godz. 7 do dyżurnego lubaczowskiej komendy zadzwonił mieszkaniec Rudy Różanieckiej. Mężczyzna poinformował, że podczas spaceru odnalazł niewybuchy. Na miejscu policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Z jego ustaleń wynikało, że są to granaty moździerzowe kalibru 81 mm z zapalnikami z okresu II wojny światowej. Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zajęli się znaleziskiem.

Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów – apelują policjanci.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

reklama
Ten baner wyświetlono 1 924 878 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here