Środowiskowy Dom Samopomocy w Horyńcu-Zdroju ma 10 lat

0

Od 10 lat wypełniają lukę w opiece i udzielaniu pomocy w resocjalizacji osób niepełnosprawnych. 21 grudnia w restauracji Cafe Sanacja odbyło się 10-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Horyńcu-Zdroju.

Fot. horyniec-zdroj.pl

Uroczystości zapoczątkowała msza święta w Kościele Zdrojowym. Po modlitwie zaproszeni goście, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i ich rodziny zebrali się w restauracji Cafe Sanacja, gdzie odbyła się projekcja filmu pt.: „10 lat ŚDS – podróż sentymentalna”. W spotkaniu uczestniczyło 70 osób, w tym przedstawiciele Wojewody Podkarpackiego, Przewodniczący Rady Gminy Horyniec – Zdrój, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój wraz z pracownikami Urzędu, Kierownik z pracownikami GOPS, Proboszcz Parafii w Horyńcu-Zdroju oraz kierownicy ŚDS z Lubaczowa i Cieszanowa.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Horyńcu-Zdroju swoją działalność rozpoczął 3 grudnia 2007 roku. Ośrodek jest placówką dziennego pobytu dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi – niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych. Mieszkańcy Domu mogą w nim rozwijać m.in. umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania w środowisku społecznym. Motywuje on do nawiązywania kontaktów z innymi osobami, uczy samodzielności i zaradności życiowej. Ponadto w ŚDS podopieczni rozwijają swoje zainteresowania, a z ich pracami, które powstają w ramach treningów umiejętności manualnych i praktycznych można się zetknąć się m.in. podczas świątecznych kiermaszów.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here