Lubaczów: Pijany 21-latek skopał auto, a później szarpał się z policjantem

2

Zarzut uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy usłyszał 21-latek z gminy Cieszanów, który w noworoczny poranek skopał samochód zaparkowany na przyblokowym parkingu w Lubaczowie. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

fot. elubaczow.com

W noworoczny poranek dyżurny lubaczowskiej policji przyjął zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na jednym z przyblokowych parkingów w Lubaczowie. Zgłaszająca zauważyła przez okno, jak młody mężczyzna kopie w jej samochód i odchodzi. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy po chwili odnaleźli i zatrzymali sprawcę uszkodzenia. Jak się okazało było to 21-letni mieszkaniec gminy Cieszanów.

W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie i wulgaryzmami obrażał policjantów. Do tego groził im i szarpał jednego z funkcjonariuszy za mundur. Policjanci nie odpuścili i agresor po chwili trafił do aresztu. Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci wykonali oględziny uszkodzonego pojazdu. Zniszczenia, których dokonał sprawca oszacowane zostały na kwotę ponad 3 tys. złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc, że zachował się tak ponieważ był pijany.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here