Uzyskaj tytuł „Miejsce Przyjazne Rowerzystom” szlaku Green Velo

1

Podmioty prowadzące działalność w okolicach szlaku Green Velo mogą uzyskać tytuł Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Gminy z naszego regionu znalazły się na liście miejscowości objętych systemem rekomendacji. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 31 stycznia 2018 r.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom to specjalne rekomendacje przyznawane miejscom w pobliżu największego we wschodniej Polsce, liczącego ponad 2000 km szlaku Green Velo. Certyfikaty MPR otrzymają podmioty oferujące usługi noclegowe, gastronomiczne, usługowe, a także turystyczne spełniające szczegółowe kryteria dotyczące obsługi turystów rowerowych. Obiekty te powinny zapewniać m.in. bezpieczne i nieodpłatne przechowywanie rowerów, bezpłatne udostępnianie narzędzi, posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów. Akcja ma na celu stworzenie ujednoliconego systemu obsługi miłośników dwóch kółek.

Udział w tej innowacyjnej w skali Polski akcji jest całkowicie bezpłatny. Podmioty, które chciałyby dołączyć do grona MPR-ów muszą wypełnić formularz i wysłać go w wersji edytowalnej na e-mail: greenvelo@podkarpackie.pl. Następnie wydrukowany i podpisany dostarczyć na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej, al. Ł. Cieplińskiego 4, 35 – 010 Rzeszów.

Wzory dokumentów dostępne są pod linkiem: https://greenvelo.pl. Więcej informacji udziela odpowiedzialna za nabór MPR w naszym województwie – Kinga Aleksandrowicz Kostępska (tel. 17 747 66 16).

Warto postarać się o rekomendację, bo podmioty będące w sieci MPR korzystają z większego zainteresowania turystów rowerowych, którzy na stronie www.greenvelo.pl mogą znaleźć adresy i skorzystać z usług oferowanych przez takie miejsca.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Te miejsca to kpina. Kiedyś zajechałem w takie miejsce w gm Horyniec a tu nic ani wiaty ani stojaków ani najprostszego klucza do roweru. Na moja uwagę „gospodarz” tylko się śmiał. A tablica obok ze MPR jak najbardziej. Poczytajcie regulamin. Tam jest masa warunków min zamykana wiata na rowery itp. Tam nie było kompletnie NIC. Rowery stawiało się po drzewem. Ktoś to wogole sprawdza?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here