„Świąteczny Dom” w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie

0

Choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, to ich klimat nadal nas nie opuszcza. W Galerii Miejskiego Domu Kultury oglądać można prace, które wpłynęły na konkurs „Świąteczny Dom – Boże Narodzenie”. Wystawa pokonkursowa czynna będzie do 6 stycznia.

Fot. MDK w Lubaczowie.

Do XI edycji konkursu stanęli dorośli, młodzież i dzieci z trzech województw. W sumie do organizatorów wpłynęło 135 prac wykonanych przez 121 uczestników. Nadesłano bombki, choinki, stroiki, gwiazdki, szopki, bałwanki, aniołki i wiele innych ozdób bożonarodzeniowych. Wszystkim pracom uważnie przyglądało się jury w składzie: Janusz Szpyt – malarz artysta, Aleksandra Hojdak – kulturoznawca, Stanisław Sobczyk – instruktor MDK, malarz. Przyznali oni następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria szopka:

I miejsce Aleksandra Bundyra, I miejsce Aleksandra Gondek
II miejsce kl. III Szkoła Podstawowa w Łukawcu, II miejsce Anna Kawalerska
III miejsce Jakub Serafin
Wyróżnienie: Grupa I Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Kategoria stroik, ozdoba:

I miejsce Martyna Zarosa
II miejsce Oddział Przedszkolny Nr 2 w Starym Dzikowie
II miejsce „6 latki” z Łukawca
III miejsce Aleksandra Dembończyk
Wyróżnienia: Urszula Wajs, Natalia Dobosz, Maryla Huk, Patrycja Szawara, Adam Pietruch, Mariola i Liwia Sokół, Kacper Wyczesany, Karolina i Martyna Sawkiewicz, Gabriela Malinowska, Patryk Grzegorczyk, Bartosz Pająk.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Dom Kultury, a najbardziej aktywnym nauczycielom przygotowującym podopiecznych do rywalizacji wręczono okolicznościowe dyplomy.

AH, elubaczow.com, lubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here