Gmina Horyniec-Zdrój: Zachowując tradycję zasiedli do stołu

1

Na ten dzień czekają cały rok. Po raz dwunasty mieszkańcy Nowego Brusna i Polanki Horynieckiej spotkali się w świetlicy, by wspólnie przy wigilijnym stołem złożyć sobie życzenia.

Fot. Grzegorz Ciećka, horyniec.info.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Od 12 lat mieszkańcy Nowego Brusna i Polanki Horynieckiej spotykają się, by podtrzymać tradycję i złożyć sobie życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych – Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis z zastępcą Januszem Wużyńskim i Radna Powiatu Lubaczowskiego Dorota Rachwalik. Obecny był także Proboszcz parafii w Nowym Bruśnie ks. Bogusław Kornaga, który odprawił modlitwę. Zebranych powitała gospodyni wigilii, przewodnicząca KGW w Nowym Bruśnie Zofia Zaborniak.

Najważniejszą częścią spotkania było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Wigilia nie odbyłaby się bez tradycyjnych potraw. Prawdziwie wigilijny stół przygotowany został dzięki zaangażowaniu KGW. Na stołach nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami, pierogów z kaszą i kapustą, ryb, ciast z makiem i kompotu z suszonych owoców. Pojawiły się także te mniej spotykane dzisiaj dania na stole wigilijnym: maczka grzybowa i groch z kapustą. W świąteczny nastrój wprowadziło także wspólne kolędowanie.

Fot. Grzegorz Ciećka, horyniec.info.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here