Betlejemskie Światło Pokoju w Lubaczowie

0

W niedzielę (17.12) Harcerze z całego Podkarpacia zgromadzili się w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie i powitali Betlejemskie Światło Pokoju. W uroczystościach wziął także udział Hufiec ZHP Lubaczów. Teraz druhowie przekażą je do naszych domów.

Fot..facebook.com/HufiecZHPwLubaczowie

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Podkarpaciu rozpoczęła msza święta w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Na początku Eucharystii harcmistrz Mariusz Bezdzietny – komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP przekazał Światło bp. Edwardowi Białogłowskiemu, który przewodniczył uroczystościom. Światło odebrali także harcerze z poszczególnych chorągwi, hufców i drużyn harcerskich. W koncelebrze uczestniczył ks. Tomasz Szady – kapelan Hufca ZHP w Lubaczowie oraz 90-osobowa delegacja zuchów i harcerzy z Lubaczowa.

Dzisiaj (19 grudnia) o godz. 18.00 w Konkatedrze w Lubaczowie Światło z Betlejem przekazane zostanie wszystkim gromadom i drużynom. Do wspólnej modlitwy i kolędowania zachęca Hufiec ZHP Lubaczów. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie również przekazane mieszkańcom. Odebrać je będzie można podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, 22 grudnia, na lubaczowskim Rynku.

Betlejemskie Światło Pokoju to najważniejszy płomień, znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „W Tobie jest światło”. Inicjatywa została zapoczątkowana przez austriackie radio ORF i szybko zyskała popularność w wielu krajach, głównie europejskich. Polscy harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczą w sztafecie Światła od 1991 roku.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here