Po choinkę do miejscowych leśników

2

Miejscowi leśnicy sprzedają choinki. Jak co roku przygotowali ofertę dla osób zainteresowanych posiadaniem zielonego drzewka. Sprzedaż będzie trwała do 22 grudnia. Ceny wahają się od 20 do 110 zł.

Fot. Nadleśnictwo Oleszyce.

Nikt chyba nie wyobraża sobie bez niej Świąt Bożego Narodzenia. Żywe drzewko tworzy niesamowity nastrój, wprowadza do naszych domów nie tylko zapach, ale również „duszę” lasu. Dla tych, co chcą mieć naturalną choinkę leśnicy przygotowali specjalną ofertę. Zarówno w Nadleśnictwie w Lubaczowie i Oleszycach, ale także w mniejszych leśnictwach można kupić drzewko po bardzo atrakcyjnych cenach. Niewysokie świerki można mieć już nawet za 20 złotych. W ofercie są także drzewka choinkowe sosnowe, jodłowe i gałązki.

Leśnicy przestrzegają także, by nie próbować pozyskać drzewka na własną rękę, bo może się to skończyć przykrymi konsekwencjami. W ramach akcji „Choinka -17” Straż Leśna w całym kraju prowadzi działania służące m.in. ochronie drzewostanów i młodników iglastych.

– Co roku typujemy obszary, które są poddawane monitoringowi i patrolowaniu przez strażników. Patrolami obejmujemy zwłaszcza kompleksy leśne w sąsiedztwie wsi i osad. Do działań angażujemy całą Służbę Leśną, ale mamy też nawiązaną współpracę z Policją, Państwową Strażą Łowiecką, Państwową Strażą Rybacką, a także z członkami kół łowieckich, na terenie których będą prowadzone działania. Akcja prowadzona będzie o różnych porach dnia, również w dni wolne od pracy – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie.

AH, elubaczow.com


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here