Za nami ósma edycja „Looking for talents”

0

„Poezja jest poszukiwaniem blasku” słowa te stały się mottem, organizowanego po raz ósmy przez Zespół Szkół w Oleszycach, konkursu Looking for talents. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z twórczością Adama Zagajewskiego – poety, prozaika, laureata wielu literackich nagród.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 37 uczniów ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich powiatu lubaczowskiego. Uczniowie rywalizowali o miano najlepszego recytatora, prezentując teksty poetyckie w języku polskim i wybranym języku obcym. Komisja konkursowa brała pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami w kategorii szkół podstawowych/oddziały gimnazjalne zostali: Adrian Krzych (Szkoła Podstawowa w Horyńcu – Zdroju) – I miejsce, Artur Wojtyszyn (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie) i Marlena Kwaterczak (Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie) – ex aeqou II miejsce, oraz Anna Nepelska (Szkoła Podstawowa w Horyńcu- Zdroju) i Wiktoria Kolasa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie) – ex aequo III miejsce.

W kategorii szkoły średnie decyzją jury nagrody otrzymali: Laura Bogusławska (Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie) – I miejsce, Maja Furgała  (Zespół Szkół w Oleszycach) i Małgorzata Stopyra (Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie) – ex aeqou II miejsce oraz Klaudia Żyła (Zespół Szkół w Oleszycach) i Katarzyna Gmiterk (Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie) – ex aeqou III miejsce.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci tabletów i książek Adama Zagajewskiego ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Po przesłuchaniach konkursowych młodzież wzięła udział w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Pawła Srokę – aktora Teatru Przedmieście.

Dziękuję za zainteresowanie poezją i uwagę poświęconą moim wierszom – napisał Adam Zagajewski w liście skierowanym do młodzieży i nauczycieli.

elubaczow.com, Zespół Szkół w Oleszycach


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here