Znamy laureatów XXII Powiatowych Prezentacji Sienkiewiczowskich

0

5 grudnia w Centrum Kultury w Wielkich Oczach uczniowie ze szkół z całego powiatu opowiadali o Henryku Sienkiewiczu i jego dziełach, podczas XXII Powiatowych Prezentacji Sienkiewiczowskich. Prezentacje przebiegały pod hasłem „Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy- zasłuchani w Sienkiewiczu”.

fot. Gmina Wielkie Oczy

Prezentacje Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach przygotowuje od ponad 20 lat. Ich głównym celem jest uczczenie pamięci patrona placówki– Henryka Sienkiewicza, który na kartach  „Potopu” kilkakrotnie wspomniał o Wielkich Oczach, jako miejscu przemarszu wojsk polskich i szwedzkich.

W tym roku organizatorzy zmienili formułę prezentacji. Po kilkunastu latach przerwy, prezentacje znów odbyły się jako konkurs. Wprowadzono także niespotykane we wcześniejszych edycjach kategorie- słuchowisko, piosenkę i reklamę. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Rudy Różanieckiej, SP 1 w Lubaczowie, Publicznej SP w Łukawcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Zespołu Placówek w Lubaczowie oraz ze szkoły w Wielkich Oczach.  Oceniało je jury pod przewodnictwem Andrzeja Kindrata, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, muzyka i nauczyciela.

W kategorii piosenka pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1 w Lubaczowie.  W kategorii słuchowisko zwyciężyli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielkich Oczach, podobnie jak w kat. reklama.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Wielkie Oczy

Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wielkich Oczach przy współpracy z tamtejszym Centrum Kultury oraz Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie. Nagrody w konkursie ufundował Starosta Lubaczowski, Wójt Gminy  Wielkie Oczy oraz Rada Rodziców SP w Wielkich Oczach.

BM, lubaczow.com.pl

 

 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here