Znamy laureatów XXII Powiatowych Prezentacji Sienkiewiczowskich

 · 6 grudnia 2017 o 12:34 · czas czytania: 1 minute

5 grudnia w Centrum Kultury w Wielkich Oczach uczniowie ze szkół z całego powiatu opowiadali o Henryku Sienkiewiczu i jego dziełach, podczas XXII Powiatowych Prezentacji Sienkiewiczowskich. Prezentacje przebiegały pod hasłem „Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy- zasłuchani w Sienkiewiczu”.

fot. Gmina Wielkie Oczy

Prezentacje Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach przygotowuje od ponad 20 lat. Ich głównym celem jest uczczenie pamięci patrona placówki– Henryka Sienkiewicza, który na kartach  „Potopu” kilkakrotnie wspomniał o Wielkich Oczach, jako miejscu przemarszu wojsk polskich i szwedzkich.

W tym roku organizatorzy zmienili formułę prezentacji. Po kilkunastu latach przerwy, prezentacje znów odbyły się jako konkurs. Wprowadzono także niespotykane we wcześniejszych edycjach kategorie- słuchowisko, piosenkę i reklamę. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Rudy Różanieckiej, SP 1 w Lubaczowie, Publicznej SP w Łukawcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Zespołu Placówek w Lubaczowie oraz ze szkoły w Wielkich Oczach.  Oceniało je jury pod przewodnictwem Andrzeja Kindrata, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, muzyka i nauczyciela.

W kategorii piosenka pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1 w Lubaczowie.  W kategorii słuchowisko zwyciężyli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielkich Oczach, podobnie jak w kat. reklama.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Wielkie Oczy

Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wielkich Oczach przy współpracy z tamtejszym Centrum Kultury oraz Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie. Nagrody w konkursie ufundował Starosta Lubaczowski, Wójt Gminy  Wielkie Oczy oraz Rada Rodziców SP w Wielkich Oczach.

BM, lubaczow.com.pl

 

 


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
W Wielkich Oczach otwarto nowe boisko wielofunkcyjne
Sukces uczniów z Wielkich Oczu w ogólnopolskim projekcie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Centrum Integracji i Spółdzielnia Socjalna w gminie Lubaczów

Kolorowe i jedyne w swoim rodzaju bombki z Kresowej Osady [FILM]

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

fotorelacje

Stan wojenny w lubaczowskim Zespole Szkół – zdjęcia z inscenizacji

To niewiarygodne co zrobili w 6 dni! Babcia Aniela ma nowy dom!

Lubaczowski handmade, czyli czarujące dekoracje świąteczne

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

X