Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie?

 · 6 grudnia 2017 o 11:16 · czas czytania: 2 minutes

Popularne Kanary co roku przyciągają miliony turystów. Są to wyspy oblegane niemal nieustannie, jako że pogoda jest tu idealna przez cały rok a infrastruktura zapewnia turystom dostęp do lokalnych atrakcji także poza głównym sezonem. Jednak nawet jeśli korzystamy z „upolowanej” w ostatniej chwili opcji typu Wyspy Kanaryjskie Last Minute bezwzględnie powinniśmy przed wyjazdem znaleźć czas na przyswojenie choćby kilku najważniejszych informacji na temat miejsca do którego się udajemy. Oto kilka podstawowych faktów na temat Kanarów.

Wyspy Kanaryjskie nazywane też Wyspami Szczęśliwymi należą do terytorium państwa hiszpańskiego, dlatego też stanowią jedną z siedemnastu wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Dzielą się przy tym na dwie mniejsze prowincje, w skład których wchodzi po kilka wysp. Pierwsza prowincja to okręg de Las Palmas. Należą do niego wyspy Gran Canaria, Fuerteventura oraz Lanzarote. Druga, w skład której wchodzą Teneryfa, La Palma, La Gomera i El Hierro, nazywa się okręgiem de Santa Cruz de Tenerife. (Oczywiście do archipelagu należą także pomniejsze, w większości niezamieszkałe wysepki.)

Pod względem historycznym również wiele dzieli wyspy położone na Oceanie Atlantyckim i kontynentalną Hiszpanię. Na samych wyspach zachowało się wiele archeologicznych znalezisk, które należy łączyć z prehistorią, kto wie być może nawet z mitycznymi opowieściami o Polach Elizejskich, ogrodach Hesperyd lub Atlantydzie? Rdzennymi mieszkańcami wysp przed portugalską i hiszpańską kolonizacją byli Guanchowie. Piętnasty wiek nie był dla nich jednak szczęśliwi i praktycznie wyginęli lub też wymieszali się z ludnością napływającą. Następnie przez wiele wieków Kanary stanowiły ostateczny przystanek przed podejmowanymi wyprawami do Ameryki. To właśnie tutaj przed wyruszeniem w drogę zatrzymał się w 1492 roku sam Krzysztof Kolumb.

Bujna przyroda kanaryjska

Charakterystycznie ukształtowany teren oraz niepowtarzalna roślinność kanaryjska biorą się z nietuzinkowej geologii wysp, które pozostają przecież tworami wulkanicznymi. Każda z siedmiu głównych wysp oferuje nam jednak odmienny krajobraz, co jest bardzo cenione i wykorzystywane przez turystów. Napotkamy tu zatem potężne góry i wulkan Teide zlokalizowany na Teneryfie, czynne kratery na Lanzarote, wydmy i długie piaszczyste plaże na Fuerteventurze, pokryte bujną zielenią góry w głębi Gran Canarii, interesujący krajobraz lasów wawrzynowych na La Palma, bazaltowe skalne urwiska na La Gomera czy też niemal marsjańską surowość widnokręgu el Hierro. Wszystko to w połączeniu z doświadczeniem sprawdzonego tour operatora powinno być gwarancją turystycznych doznań najwyższej jakości – o czym przypomina nam ekspert ze specjalizującego się w destynacji hiszpańskiej biura Direct Spain Tour.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Centrum Integracji i Spółdzielnia Socjalna w gminie Lubaczów

Kolorowe i jedyne w swoim rodzaju bombki z Kresowej Osady [FILM]

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

fotorelacje

Stan wojenny w lubaczowskim Zespole Szkół – zdjęcia z inscenizacji

To niewiarygodne co zrobili w 6 dni! Babcia Aniela ma nowy dom!

Lubaczowski handmade, czyli czarujące dekoracje świąteczne

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

X