Jakie aspekty są ważne podczas projektowania strony internetowej?

 · 5 grudnia 2017 o 17:47 · czas czytania: 2 minutes

Z roku na rok zmieniają się trendy w projektowaniu stron internetowych. To, co było modne pod koniec lat 90., budzi dziś uśmiech politowania. W jaki sposób zaprojektować stronę www, aby klienci korzystali z niej w sposób prosty i intuicyjny? Czy atrakcyjnym designem można przyciągnąć nowych klientów?

Funkcjonalność i intuicyjna nawigacja

Zgodnie z zasadami wyznawanymi w nurcie UX design, witryna internetowa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownicy mogli z niej korzystać w sposób intuicyjny i bezproblemowy. Wszelkie przeszkody, na jakie napotykają klienci sklepu internetowego czy czytelnicy bloga, a które nie pozwalają lub utrudniają korzystanie z witryny, mogą skutecznie zniechęcić naszych użytkowników i skłonić ich do opuszczenia strony. Na to natomiast nie możemy sobie pozwolić. Projektujmy więc stronę tak, aby nawigacja po niej była banalnie prosta dla przeciętnego użytkownika.

Czytelność strony internetowej

Niektórzy klienci zlecający przygotowanie strony www chcą, aby była ona jak najbardziej kolorowa i zapełniona. Nie w tym jednak tkwi sukces witryny, lecz w jej prostocie i przejrzystości. Czcionka zastosowana na stronie musi być dobrze czytelna i być odpowiedniej wielkości. Przyciski i wezwania do działania również muszą rzucać się w oczy. Czasem też lepiej zrezygnować z nadmiaru tekstu na rzecz krótszych komunikatów i sugestywnej grafiki.

Atrakcyjny design i dopracowana grafika

W przypadku nowoczesnej strony www najlepiej sprawdzi się grafika, która przyciąga uwagę, lecz nie rozprasza uwagi użytkownika od treści znajdujących się na stronie. Młodzi projektanci wyznają zasadę, że mniej znaczy więcej. Im więcej pustej przestrzeni w witrynie, tym łatwiej złapać oddech podczas zapoznawania się z treścią.

Responsywność strony www

Podczas projektowania strony internetowej warto pomyśleć również o jej dostosowaniu do urządzeń mobilnych. Badania wskazują bowiem jasno, że Polacy coraz chętniej łączą się z internetem właśnie za pośrednictwem smartfonów. Obecnie ponad połowa naszych rodaków właśnie w taki sposób poszukuje nowych produktów do kupienia. Polacy stosują też tzw. multitasking, czyli wchodzą na stronę sklepu za pośrednictwem smartfona, następnie przenoszą się na tablet, by dokonać ostatecznego zakupu, otwierając stronę w laptopie. Warto dać im możliwość przeglądania naszej strony www na smarfonie i być o krok dalej od konkurencji, która wciąż lekceważy ten ważny kanał dostępu.
Więcej na temat optymalizacji stron w wyszukiwarkach na urządzeniach tradycyjnych i mobilnych można przeczytać na portalu https://www.internetum.com/google-tag-manager/.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Centrum Integracji i Spółdzielnia Socjalna w gminie Lubaczów

Kolorowe i jedyne w swoim rodzaju bombki z Kresowej Osady [FILM]

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

fotorelacje

Stan wojenny w lubaczowskim Zespole Szkół – zdjęcia z inscenizacji

To niewiarygodne co zrobili w 6 dni! Babcia Aniela ma nowy dom!

Lubaczowski handmade, czyli czarujące dekoracje świąteczne

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

X