„Wiem wszystko o mojej miejscowości”- jubileuszowy konkurs rozstrzygnięty

1

W czwartek (30.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie rozstrzygnięto 20. edycję konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Uczestników nagrodzono za prace historyczne, plastyczne i fotograficzne.

Celem konkursu, organizowanego już od dwóch dekad, jest kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród czytelników, pobudzanie wyobraźni młodzieży, podjęcie próby samodzielnej twórczości historycznej, plastycznej oraz fotograficznej, kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania oraz zainteresowanie historią i dniem dzisiejszym najbliższej okolicy.

W kategorii prac historycznych do MBP w Lubaczowie napłynęło 21 prac przygotowanych przez 32 uczniów. Jury w składzie: Zygmunt Kubrak, Ryszard Antonik, Dariusz Sałka przyznało pierwszą nagrodę Juli Borowiec ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach z Oddziałem Gimnazjalnym. Wśród 75 prac plastycznych nadesłanych z 14 szkół najlepiej oceniono Łukasza Babija z Łukawca. W kategorii fotograficznej swoje zdjęcia zgłosiło 37 uczniów. Według Tomasza Michalskiego i Henryka Wacnika na pierwsze miejsce zasłużyła Dominika Gmiterek z Zespołu Szkół w Oleszycach.

Prace historyczne:

1 miejsce- Julia Borowiec za pracę „Kino- dziesiata muza” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała
2 miejsce- Wiktoria Kołodziej za pracę „Pomnik Wolnosci w Horyncu – Zdroju” ze Szkoły Podstawowejw Horyńcu- Zdroju – opiekun Agata Nesterek
3 miejsce -Justyna Rokosz, Wiktoria Frącik za pracę „Dawne dzieje Suchej Woli” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała,

Wyróżnienie: Angelika Rębacz, Aleksandra Janczura za pracę „Ludzie ludziom zgotowali ten los” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała

Prace fotograficzne:

1 miejsce – Dominika Gmiterek za komplet fotografii pt. „ Kapliczka w Narolu” wykonany pod kierunkiem Pani Anny Kubrak z Zespołu Szkół w Oleszycach.
2 miejsce – Maja Furgała za komplet fotografii pt. „Stary młyn w Lubaczowie” wykonany pod kierunkiem Pani Anny Kubrak z Zespołu Szkół w Oleszycach.
3 miejsce – Anna Nepelska za komplet fotografii pt. „Krzyż na Polance Horynieckiej-Samotnik pod kierunkiem Pana Lesława Kuchciaka ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu- Zdroju.

Prace plastyczne:

1 miejsce – Łukasz Babij za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Lucyny Kuchty ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu.
2 miejsce – Anna Hec za pracę pt. „Pałac” wykonaną pod kierunkiem p. Grzegorza Wajsa z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.
3 miejsce – Justyna Truchman za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Lucyny Kuchty ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu.

Galeria zdjęć,fot. Tomasz Michalski, Michał Jabłoński.

elubaczow.com, radiozamosc.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here