Dobiega końca termomodernizacja obiektów oświatowych w Lubaczowie

0

W Lubaczowie dobiega końca kompleksowa termomodernizacja budynków oświatowych. Nowe oblicze zyskują placówki Miejskiego Przedszkola Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 1.

Fot. elubaczow.com.

Po modernizacji Miejskiego Przedszkola Nr 1, Miejskiego Przedszkola Nr 3, a także Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie w 2013 roku, teraz przyszedł czas na kolejne budynki oświatowe. Właśnie dobiegają końca prace prace remontowe w „Jedynce” i Miejskim Przedszkolu nr 2. W ramach zadania, dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, wykonuje się m.in. docieplenie ścian fundamentowych i zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i kotłowni gazowych i przebudowę kotłowni węglowej na gazową w budynku Miejskiego Przedszkola Nr 1. Wszystkie inwestycje poprawią efektywność energetyczną budynków, co przyczyni się do obniżenia kosztów ich utrzymania.

Dodatkowo w ramach prowadzonych remontów wykonywane są prace modernizacyjne terenów wokół obiektów, polegające m.in. na rozebraniu chodników i wykonaniu nawierzchni z kostki brukowej.

Całkowity koszt projektu wynosi 3 265 515,99 zł, z czego 85% to dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here