W Oleszycach ruszają zajęcia w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji

0

W Zespole Szkół w Oleszycach ruszają zajęcia w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE). Oferta kursów i szkoleń jest naprawdę bogata.

Fot. Archiwum.

W zajęciach wziąć mogą udział osoby dorosłe z terenu powiatu lubaczowskiego, bez względu na status na rynku pracy (osoby bezrobotne, pracujące, emeryci i renciści, właściciele gospodarstw rolnych i inni). W ofercie ośrodka znalazły się szkolenia, kursy, poradnictwo grupowe i indywidualne. Zajęcia prowadzone są z języka obcego dla początkujących – j.angielski i j.niemiecki (po 30 godz.), obsługi wózków widłowych (50 godz. + 15 godz./osobę), „Obsługi kelnerskiej z elementami sztuki baristycznej” (15 godz.), „Dekorowania potraw i nakrywania do stołu” (10 godz.). Dodatkowo prowadzone są warsztaty z doradcą zawodowym „Jak skutecznie zaprezentować się pracodawcy” (10 godz.), kurs tańca dla początkujących (16 godz.), zajęcia z instruktorem nordic walking – sport dla każdego (10 godz.). Ponadto rodzice mogą uczestniczyć w warsztatach pt. „Zrozumieć dziecko!” (10 godz.).

W ramach LOWE prowadzone są także konsultacje indywidualne z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej, poszukiwania pracy, sporządzania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Specjaliści tłumaczą „Jak korzystać z komputera i Internetu”, jak dobrze wypełnić „Roczne rozliczenie z Urzędem skarbowym PIT” oraz poruszają zagadnienia z bankowości elektronicznej i zakupów w sieci dla seniorów.

Celem projektu jest przede wszystkim zaktywizowanie osób dorosłych, dotychczas nie biorących udziału (albo uczestniczących sporadycznie) w jakichkolwiek formach zorganizowanego uczenia się. Działania ośrodka LOWE skierowane są na rozwój u osób dorosłych kompetencji zawodowych oraz kompetencji kluczowych, które mogą okazać się przydatne na rynku pracy. Aby wziąć udział w zajęciach ośrodka LOWE wystarczy wypełnić deklarację udziału w projekcie, dostępną w sekretariacie Zespołu Szkół w Oleszycach. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie/kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji zasięgnąć można telefonicznie 16 631 50 55
lub zaglądając na stronę www.zs.eoleszyce.pl.

– – –

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji „Akademia Wiedzy Koniecznej”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Nazwa projektu: Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji, nr proj.: POWR.02.14.00-00- 1013/16.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here