W Oleszycach debatowali o bezpieczeństwie

0

W piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. Głównym tematem spotkania była problematyka przemocy w rodzinie – informuje na swojej stronie Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

Fot. KPP Lubaczów.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie, nadkom. Janusz Mokrzycki rozpoczął spotkanie od przywitania przybyłych gości, wśród których byli Zastępca Burmistrza Miasta Oleszyce Robert Brudniak, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu działania Komisariatu Policji w Oleszycach.

Po nim głos zabrała mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek, która przybliżyła zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie Komendant Komisariatu Policji w Oleszycach podinsp. Robert Sobolewski przedstawił i omówił dane statystyczne dotyczące problematyki przemocy w rodzinie. Omówiono również działania podjęte przez Policję w celu realizacji wniosków i rekomendacji z marcowej debaty.

Swoje wnioski i uwagi zgłaszały również przewodniczące Zespołów Interdyscyplinarnych: z Oleszyc Renata Szałaj, ze Starego Dzikowa Barbara Żyła i z Wielkich Oczu Anna Litwińska. Sierż. sztab. Mateusz Maź zaprezentował z kolei zebranym antynarkotykową walizkę edukacyjną oraz omówił zagadnienia związane z profilaktyką dotyczącą zażywania środków psychoaktywnych.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here