Lubaczów: Nominacje w konkursie „Literatura i Dzieci” rozdane

0

Do spędzenia czasu bez komputera zachęcali uczestnicy konkursu „Literatura i Dzieci”. Eliminacje powiatowe odbyły się 16 listopada w Miejskim Domu Kultury, gdzie rozdano nominacje do kolejnego etapu – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. MDK w Lubaczowie.

We współczesnych czasach dla wielu młodych osób dzień bez komputera i ekranów multimediów jest wyzwaniem. Zachęcając do czytania książek tegorocznej edycji konkursu Literatura i Dzieci przyświecało hasło „Dzień bez komputera”. Na scenie MDK z tym tematem zmierzyło się 41 uczestników.

Komisja w składzie Krystyna Juźwińska – kierownik działu artystycznego Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Lucyna Zabrońska – nauczyciel bibliotekarz w Pedagogicznej Bibliotece w Lubaczowie oraz Iwona Buczko – dziennikarz TV Lubaczów przy Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie postanowiła przyznać w kategorii recytacji klas 0-III nagrody. Otrzymali je: Jakub Wojciechowski, Szymon Garus, Helena Kowalczyk, Marcin Mazurkiewicz, Alicja Jezuit i Aleksandra Sobków. Wyróżnienie zdobyła Michalina Kopa.

W Kategorii piosenka nominacje otrzymali Julia Łeska, Anna Barszczowska i Magdalena Wojciechowska. Z kolei w kategorii recytacja klas IV – VII do kolejnego etapu zakwalifikowali się Milena Kruk, Patrycja Szychter, Ewa Głuszyk. Wyróżnienia otrzymali Kacper Kołodziej, Hubert Garus i Patrycja Ługowska.

Natomiast wystąpienia w formie inscenizacji, w I kategorii zwyciężył Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach, który przedstawił „Najlepszego kumpla w grach”. W II kategorii triumfowała Grupa Teatralna „Echo” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, która zaprezentowała inscenizację „W sieci słów i wyobraźni”. Wyróżnienie przypadło Grupie Teatralnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, Grupie Teatralnej ze Szkoły Podstawowej z Zalesia i Grupie Teatralnej ze Szkoły Podstawowej w Futorach.

W kategorii plac plastycznych nominację otrzymali: Antoni Drozd, Laura Brudniak, Ewa Zarębska, Jakub Wojciechowski, Michalina Kopa, Martyna Mazurek, Izabela Brzeziak, Oliwia Frant, Zuzanna Rusinek, Oliwia Sierkowska, Łukasz Huk, Julia Hanus, Rafał Paryniak, Marysia Ślusasz, Paulina Wojtowicz, Kinga Kornaga, Karolina Hass.

Więcej zdjęć w galerii Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here