Prof. Andrzej Rzepliński o sądownictwie, wolności i demokracji w Lubaczowie

9

„Sąd Najwyższy w ustroju wolnej Polski” – pod takim hasłem w minioną środę (22.11) zorganizowano spotkanie z profesorem Andrzejem Rzeplińskim. Osoba byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego wzbudziła spore zainteresowanie.

Fot. elubaczow.com.

Mimo, że spotkanie odbyło się pod hasłem „Sąd Najwyższy w ustroju wolnej Polski”, to prof. Rzepliński mówił nie tylko o sądownictwie, jego historii i obecnych działaniach władz z nim związanych, ale także znacznie szerzej o demokracji oraz prawach i wolnościach obywateli. Spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie, mimo tego, że nie było choćby anonsowane w lokalnych mediach.

Wizyta prof. Rzeplińskiego na Podkarpaciu związana była także z otwarciem biura Komitetu Obrony Demokracji w Rzeszowie. To własnie lokalne struktury KOD-u zaprosiły byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego do Lubaczowa.

reklama
Ten baner wyświetlono 1 983 669 razy.

9 komentarze

  1. włodarze miasta w ramach obrony demokracji popierają kod,kod w ramach obrony, demokracji ściąga z Warszawy pana rzeplińskiego,pan rzepliński w ramach obrony demokracji powinien zalecić kodowi lubaczowskiemu gościnne występy pana petru,który też już dysponuje wolnym czasem,i dopiero wtedy [jak mawia klasyk] nastąpi prawdziwy wesoły oberek…..

  2. Według Pana Rzeplińskiego „Wszystko musi zostać po staremu” czyli tak jak mówił senator Rulewski o sędzim Tuleyi „Żeby z oszustki matrymonialnej i materialnej zrobić bohaterkę? Ten sędzia niewątpliwie nam sprzyjał.”

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here