Na Litwie opowiadali o sobie i swojej pracy

0

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej przez tydzień, od 12 do 18 listopada, przedstawiali swoim rówieśnikom w Wilnie rezultaty swojej pracy dotyczące lokalnych projektów międzyprzedmiotowych.

Fot. ZSP w Baszni Dolnej.

W spotkaniu, zorganizowanym w ramach projektu pt. „Fostering Motivation to Competence Development” uczestniczyło czterech uczniów kl. III gimnazjum i dwóch nauczycieli języka angielskiego. W Wilnie przedstawiono rezultaty pracy dotyczące lokalnych projektów międzyprzedmiotowych i ich ewaluacje. Zaprezentowano również zaplanowane kroki pracy nad projektem. W czasie pobytu na Litwie uczniowie i nauczyciele skupiali się nie tylko nad wspólną pracą i realizacją zadań wynikających z programu. Uczestniczyli również w życiu szkoły, poznawali kulturę i tradycje wileńskie oraz zwiedzali miasto. Odkryli je za pomocą metody questu, uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych i kulinarnych w miejscowości Marcinkonys, zwiedzili Pałac Wielkich Książąt Litewskich oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ponadto, nauczyciele mieli okazję obejrzeć balet w Operze Wileńskiej, uczniowie zaś bawili się w parku trampolin, kręgielni, kociej kawiarni i na strzelnicy.

– Pobyt w Wilnie zaskoczył nas pod wieloma względami, głównie pozytywnie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez rodziny goszczące uczniów jak i grono pedagogiczne. Pomimo początkowych problemów z komunikacją między uczniami szkół partnerskich, nawiązały się nowe przyjaźnie, znajomości, a wizyta w stolicy Litwy zdecydowanie za szybko dobiegła końca. Wszyscy z niecierpliwością czekamy do marca, na kolejną wizytę studyjną, która tym razem odbędzie się u nas w Polsce, w Baszni Dolnej – podsumowuje wyjazd Edyta Hass – zastępca dyrektora.

Wyjazd uczniów możliwy był dzięki realizacji od września 2016 r. projektu pt. „Fostering Motivation to Competence Development” w ramach programu Erasmus + Partnerstwo Strategiczne Szkół, w którym uczestniczy 5 szkół z: Finlandii, Hiszpanii, Republiki Czeskiej, Litwy oraz Polski.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here