Ruszyła Szlachetna Paczka, także w powiecie lubaczowskim

0

W ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka w sobotę otwarto bazę rodzin, którym można pomóc w ramach ten inicjatywy. Na wsparcie czekają także rodziny z powiatu lubaczowskiego.

Fot. szlachetnapaczka.pl

W ramach akcji Szlachetna Paczka przez najbliższe trzy tygodnia każdy może pomóc. Warto zrobić to wspólnie – z bliskimi, znajomymi, współpracownikami – wybrać rodzinę, której chce pomóc. Historie rodzin i osób w potrzebie zebrane są na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam znajdują się też informacje, jakiej pomocy osoby te potrzebują. Darczyńca kompletuje paczkę i przekazuje ją wolontariuszom.

Wśród potrzebujących znalazło się kilkanaście rodzin z powiatu lubaczowskiego. Wsparcia potrzebuja zarówno rodziny wielodzietne, jak i samotni seniorzy. Oto przykłady:

Rodzina naszych bohaterów to Pani Małgorzata ( 29 l.) i Pan Sławomir (38 l.) którzy wychowują razem gromadkę swoich dzieci : najmłodszą Zuzię (4 l.), Aleksandra ( 5 l.), Aleksandrę (6 l.), Karolinkę (8 l.) oraz najstarszego Karolka (10 l.).
Nie przypadkowo użyte zostało tutaj słowo bohater. W tej historii mamy ich wielu. Największą bohaterką jest drobniutka, piękna, jasnowłosa Karolinka. Jest to dziewczynka, która jak na swój młody wiek doznała już wiele bólu i cierpienia. Od narodzin zmaga się z hipoplazją prawej kończyny. Do tej pory przeszła 7 poważnych operacji i czeka na kolejną.Pomimo tego wszystkiego potrafi się uśmiechać i marzyć. Jej choroba wymusza na rodzinie szereg wyrzeczeń. Wizyty u specjalistów, dojazdy, rehabilitacja – to koszty, z którymi muszą się zmierzyć. Kolejnymi bohaterami są rodzice – którzy dzielnie walczą o zdrowie swojego dziecka. Nie poddając się ani na chwilę. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny – po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia wynosi- 477 zł.
Rodzina dzień w dzień podejmuje czasem nieuczciwą walkę o lepsze jutro Karolinki. Ostatnia wizyta u lekarza podcięła im skrzydła. Okazało się, że nie wszystko jest tak jak powinno i Karolinka musi przejść kolejną operację. Małżeństwo po chwili zwątpienia, dochodzi do wniosku, że tym razem musi się udać. Będą robić wszystko, aby ich córka mogła normalnie żyć. To jest ich jedyny cel : szczęście i zdrowie ich dziecka.
Wśród najważniejszych potrzeb, pani Małgorzata wymienia żywność, środki czystości oraz kołdry dla swoich pociech.

Pan Roman (68 l.) jest samotnie żyjącym, pogodnym seniorem.
Pan Roman radził sobie dobrze, gdy pracował jako kierowca. Niestety, doznał udaru mózgu i ledwie uszedł z życiem. Życie pana Romana nie rozpieszczało. Nie ma rodziny, która mogłaby mu pomóc. Mieszka w małym domu bez łazienki, a na dodatek zmaga się codziennie z niepełnosprawnością i bólem. Nie może też podjąć pracy zarobkowej. Choroba wymaga zażywania leków, bez których jego stan bardzo by się pogorszył. Utrzymuje się z niskiej emerytury (517 zł). Miesięczny dochód, po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, wynosi 272 zł.
Sam pan Roman nie stracił chęci do życia. Mimo swoich problemów chętnie służy innym radą w rozwiązywaniu problemów. Bardzo często gdy spaceruje, rozmawia z młodymi i przekazuje im wartości ważne w życiu. Jest lubiany przez sąsiadów, u których często bywa. Mimo biedy nie narzeka i cieszy się, że żyje.
Wśród najważniejszych potrzeb pan Roman wymienia małą lodówkę, gdyż żywność mu się psuje. Przydałby się też większy garnek do grzania wody, ponieważ w domu nie ma łazienki. Bardzo ważne są też trwałe produkty żywnościowe, na które często brakuje mu pieniędzy.

Jak informują organizatorzy, wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej paczki zapowiedzieli w tym roku m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

Organizatorzy akcji proszą, by jeśli ktoś wybiera rodzinę, całościowo skompletował pomoc.

SZLACHETNA PACZKA to to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy Darczyńców, Wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

Więcej informacji na stronie szlachetnapaczka.pl.

reklama
Ten baner wyświetlono 1 983 811 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here