Narol i Tokaj miastami partnerskimi

6

Gmina Narol podpisała umowę partnerską ze znanym na całym świecie miastem Tokaj na Węgrzech. Współpraca ma przełożyć się na promocję turystyki, edukacji, rozwoju społecznego, innowacji i przedsiębiorczości.

Fot. narol.pl

W piątek (10.11) delegacja Gminy Narol na czele z Burmistrzem Stanisławem Wosiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Narolu Krzysztofem Szawarą udała się na Węgry, do znanego na całym świecie miasta Tokaj. Celem wizyty było podpisanie umowy partnerskiej, którą parafowali burmistrz miasta Tokaj – Posta Gyorgy oraz Burmistrz Miasta i Gminy Narol Stanisław Woś. Umowę z Tokajem podpisała w tym dniu również Gmina Młynica na Słowacji, z którą Narol już wcześniej nawiązał współpracę – informuje na swojej stronie Gmina Narol.

Istotą współpracy miast partnerskich jest wspólne rozwijanie swoją polityki regionalnej i dotyczy współpracy kulturalnej, pogłębiania przyjaznych stosunków i ułatwiania kontaktów między mieszkańcami. W umowie ramowej strony zwróciły również uwagę, że przedkładane będą wspólne projekty do Funduszu Wyszehradzkiego, ale priorytetem będzie promocja turystyki, edukacji, rozwoju społecznego, innowacji i przedsiębiorczości.

Tokaj to miasto powiatowe w komitacie Borsod-Abaúj-Zemplén w północno-wschodnich Węgrzech. Leży u zbiegu Bodrogu i Cisy, u południowych podnóży wulkanicznej góry Tokaj (także Kopasz, 515 m n.p.m.). Miasteczko jest stolicą tokajskiego regionu winiarskiego.

elubaczow.com, narol.pl


6 komentarze

  1. Florian, widać kij zjadłeś i usztywniło maksymalnie, daj sobie luzu albo siana, tudzież lampkę tokaja. Moja rodzina jest praktycznie w całości z narolszczyzny, dlatego tematy narolskie mnie szczególnie interesują. Jak nie jesteś w stanie pojąć sedna wypowiedzi ukrytej pod płaszczykiem humoru, to nie rób z siebie durnia. Narol dzięki Tokajowi zyskuje mocny walor marketingowy, mając w swoich działaniach takie rzeczy jak konkurs smakowy nalewek.

  2. Widzę macie jakiś emocjonalny problem ze sobą, bo tylko mający problemy ze sobą lubią oceniać innych, przyszywać do innych zmyślone historyjki, krytykować zamiast ideę, problem, czy sprawę, to od razu na człowieka. Przeczytajcie to co napisaliście, to wypowiedzi typowych internetowych januszy, którzy marzą o tym, by somsiadowi krowa zdechła.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here