W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

5

Dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 najmłodsi mieszkańcy gminy Lubaczów cieszą się z nowoczesnego przedszkola.

Fot. lubaczow.com.pl

Wybudowanie obiektu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Baszni Dolnej, stworzyło korzystne warunki zapewniające dostęp do opieki i edukacji najmłodszym dzieciom z gminy Lubaczów. Budynek przystosowany jest do obsługi dzieci niepełnosprawnych ruchowo, a do dyspozycji oddano cztery przestronne oddziały z sanitariatami, salę do zajęć ruchowych i rytmicznych oraz gabinet higienistki.

Oficjalne otwarcie miało miejsce we wtorek (14.11), a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Zdzisław Maziarz – radny Gminy Lubaczów, Andrzej Kaczmarczyk – sołtys wsi Basznia Dolna, ks. Leszek Bruśniak – Proboszcz Parafii w Baszni Dolnej, Bronisław Koczan – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej, Jan Rawski Przewodniczący Rady Seniorów oraz grono pedagogiczne, rodzice, dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Podczas inauguracji Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podkreślił, ze dzieci dostają nowe przedszkole jedno z najnowocześniejszych na Podkarpaciu, natomiast Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej Bolesław Dydyk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby przedszkole było przestronne i nowoczesne na miarę XXI w.

Część artystyczna rozpoczęła się na sali sportowej i wypełniły ją występy wszystkich grup przedszkolaków, a także uczniów klasy pierwszej. Poprzez poezję, taniec i śpiew – młodzi aktorzy chcieli również uczcić ten ważny dla społeczności szkolnej dzień. Na zakończenie wójt gminy wręczył prezent dla przedszkolaków w postaci sprzętu grającego, który będzie ważną pomocą dydaktyczną przy zajęciach z rytmiki.

Po zakończonych występach zaproszeni goście, rodzice oraz maluchy, przeszli do nowego przedszkola, gdzie ks. proboszcz Leszek Bruśniak odmówił z zebranymi modlitwę i poświęcił budynek. Następnie dokonano przecięcia wstęgi i przedszkole zostało oficjalnie otwarte, a zaproszeni goście mogli zwiedzić sale dydaktyczne.

Inwestycja została dofinansowana ze środków z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Koszt budowy 1 871 924,77 zł, w tym dofinansowanie 744 538,36 zł.

Galeria zdjęć, fot. lubaczow.com.pl

elubaczow.com, lubaczow.com.pl

5 komentarze

  1. Do Polon64 Naród Polski jest wyznania Rzymsko-Katolickiego, więc nie widzę powodu dlaczego nie miałoby być księdza. Oczywiście w Polsce jest wolność słowa i wyznania dlatego proszę o szukanie szkoły lub instytucji w której nie będzie takich sytuacji. myślę Wyjaśnienie znaczenia osoby kapłana jest zbędne, gdyż Polon64 ma już ugruntowane poglądy mogę wnioskować.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here