Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

 · 16 listopada 2017 o 12:12 · 5 komentarzy · czas czytania: 2 minutes

Dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 najmłodsi mieszkańcy gminy Lubaczów cieszą się z nowoczesnego przedszkola.

Fot. lubaczow.com.pl

Wybudowanie obiektu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Baszni Dolnej, stworzyło korzystne warunki zapewniające dostęp do opieki i edukacji najmłodszym dzieciom z gminy Lubaczów. Budynek przystosowany jest do obsługi dzieci niepełnosprawnych ruchowo, a do dyspozycji oddano cztery przestronne oddziały z sanitariatami, salę do zajęć ruchowych i rytmicznych oraz gabinet higienistki.

Oficjalne otwarcie miało miejsce we wtorek (14.11), a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Zdzisław Maziarz – radny Gminy Lubaczów, Andrzej Kaczmarczyk – sołtys wsi Basznia Dolna, ks. Leszek Bruśniak – Proboszcz Parafii w Baszni Dolnej, Bronisław Koczan – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej, Jan Rawski Przewodniczący Rady Seniorów oraz grono pedagogiczne, rodzice, dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Podczas inauguracji Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podkreślił, ze dzieci dostają nowe przedszkole jedno z najnowocześniejszych na Podkarpaciu, natomiast Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej Bolesław Dydyk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby przedszkole było przestronne i nowoczesne na miarę XXI w.

Część artystyczna rozpoczęła się na sali sportowej i wypełniły ją występy wszystkich grup przedszkolaków, a także uczniów klasy pierwszej. Poprzez poezję, taniec i śpiew – młodzi aktorzy chcieli również uczcić ten ważny dla społeczności szkolnej dzień. Na zakończenie wójt gminy wręczył prezent dla przedszkolaków w postaci sprzętu grającego, który będzie ważną pomocą dydaktyczną przy zajęciach z rytmiki.

Po zakończonych występach zaproszeni goście, rodzice oraz maluchy, przeszli do nowego przedszkola, gdzie ks. proboszcz Leszek Bruśniak odmówił z zebranymi modlitwę i poświęcił budynek. Następnie dokonano przecięcia wstęgi i przedszkole zostało oficjalnie otwarte, a zaproszeni goście mogli zwiedzić sale dydaktyczne.

Inwestycja została dofinansowana ze środków z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Koszt budowy 1 871 924,77 zł, w tym dofinansowanie 744 538,36 zł.

Galeria zdjęć, fot. lubaczow.com.pl

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Na Litwie opowiadali o sobie i swojej pracy
Uczniowie z Baszni Dolnej z wizytą w Czechach
„Anioły, Aniołki” w Baszni Dolnej

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (5)
mAĆKO Z BO...... 16.11.2017 ~ 13:15:44
IP: 156.67.***.***

Robotnego Wójta ma ta gmina Lubaczów

Pomysł 16.11.2017 ~ 13:19:27
IP: 91.235.***.***

Świetna sprawa!!!

Polon64 17.11.2017 ~ 02:42:40
IP: 83.28.**.**

A czy ten ksiądz musiał tam być, po co? Szkoła powinna być świecka a on jak chce niech sobie w kościele święci.

Rafał 17.11.2017 ~ 09:55:11
IP: 84.38.**.***

Do Polon64 Naród Polski jest wyznania Rzymsko-Katolickiego, więc nie widzę powodu dlaczego nie miałoby być księdza. Oczywiście w Polsce jest wolność słowa i wyznania dlatego proszę o szukanie szkoły lub instytucji w której nie będzie takich sytuacji. myślę Wyjaśnienie znaczenia osoby kapłana jest zbędne, gdyż Polon64 ma już ugruntowane poglądy mogę wnioskować.

Szaman 17.11.2017 ~ 19:11:34
IP: 195.116.**.**

Rafale, nie radź proszę nikomu szukać czegoś czego nie da się w tym kraju znaleźć.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Centrum Integracji i Spółdzielnia Socjalna w gminie Lubaczów

Kolorowe i jedyne w swoim rodzaju bombki z Kresowej Osady [FILM]

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

fotorelacje

Stan wojenny w lubaczowskim Zespole Szkół – zdjęcia z inscenizacji

To niewiarygodne co zrobili w 6 dni! Babcia Aniela ma nowy dom!

Lubaczowski handmade, czyli czarujące dekoracje świąteczne

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

X