Cieszanów – Dachnów: Nietrzeźwy pieszy potrącony przez samochód

0

Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie 46-letni mężczyzna, który w niedzielę spowodował kolizję drogową pomiędzy miejscowościami Cieszanów – Dachnów. Mężczyzna szedł niewłaściwą stroną drogi nie mając na swoim ciemnym ubraniu żadnego elementu odblaskowego.

Fot. Archiwum

W niedzielę ( 12.11) o  godz. 18, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia ustalili, że spowodował je nietrzeźwy pieszy. 46-letni mieszkaniec gminy Narol poruszał się niewłaściwą stroną drogi, na swoim ciemnym ubraniu nie miał żadnego elementu odblaskowego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca BMW, 28-letni mieszkaniec tej samej gminy był trzeźwy.

Jak ustalili policjanci kierowca samochodu oślepiony przez inny pojazd nadjeżdżający z przeciwka, nie zauważył ubranego na ciemno pieszego. Kiedy doszło do zderzenia kierujący natychmiast udzielił mężczyźnie pomocy i wezwał pogotowie. Pieszy z urazem ręki trafił do szpitala. Teraz za popełnione wykroczenia tj. poruszanie się po niewłaściwej stronie jezdni, brak elementu odblaskowego oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here