16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

 · 14 listopada 2017 o 10:40 · czas czytania: 2 minutes

W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej zorganizowano III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej. Uczestnicy rozmaitych prelekcji i warsztatów rozmawiali m.in. o roli przyrody w turystyce kulturowej.

Cykl spotkań rozpoczęła prezentacja Krystyny Judki „Etnobotaniczne walory produktów zielarskich w turystyce kulturowej”, w trakcie której uczestnicy mogli degustować różne produkty wykonane metodami tradycyjnymi. Następnie Marcin Piotrowski z Chutoru Gorajec razem ze Zbigniewem Blizińskim i Mateuszem Bielko opowiedzieli o sukcesie gorajeckiego ekoszlaku.

W piątkowe przedpołudnie konferencję otworzyła zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie – Maria Michur Ziemba, która zwróciła uwagę na wyjątkowość Kresowej Osady, gdzie od trzech lat organizowane jest Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej. Następnie Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, podkreślił znaczenie Forum w wymianie doświadczeń i budowaniu nowych, lepszych rozwiązań w dziedzinie turystyki.

Pierwszym prelegentem był pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie Marek Styczyński, który przekonywał uczestników, że etnobotanika (akademicka botanika w powiązaniu z antropologią kulturową i innymi narzędziami badawczymi), jest podstawą do budowania atrakcyjności turystycznej regionu.

Jako druga wystąpiła Bożena Szewczyk – Taranek z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zachęcając słuchaczy do zakładania ogrodów terapeutycznych, które nie tylko podnoszą estetykę posesji ale również są miejscem, gdzie z przyjemnością wypoczywają turyści.

Z kolei Adam Szary z Bieszczadzkiego Parku Narodowego w swojej prezentacji nawiązał do znaczenia roślin łąkowych w tradycji ludowej i wykorzystaniu ich w celach spożywczych, medycznych, tekstylnych oraz religijnych.

Swoimi doświadczeniami z zakresu współdziałania z zakresie ogólnopolskiego programu promocji turystyki wiejskiej „Slow Road”, który organizowany jest pod patronatem Polskiej Organizacji turystycznej podzielił się Mateusz Zmyślony dyrektor kreatywny Open Eyes Economi Summit. Natomiast Adrian Gamoń z CEO i współzałożyciel agencji Social Frame przedstawił zebranym prezentację dotyczącą wagi reklamy w mediach społecznościowych.

Organizatorem forum był Samorząd Województwa Podkarpackiego we współpracy z Gminą Lubaczów.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Świetlica w Radrużu zostanie rozbudowana
Radio Rzeszów: Wojskowe i kolejowe obiekty zamienią w atrakcje
Gmina Lubaczów: Radio Biwak gościło na stacji Basznia

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X