16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

„Dzień Czystego Powietrza” w powiecie lubaczowskim

 · 14 listopada 2017 o 9:10 · 1 komentarz · czas czytania: 1 minute

Dzisiaj (14.11) Starostwo Powiatowe w Lubaczowie wraz z ponad 100 jednostkami samorządowymi realizuje „Dzień Czystego Powietrza”. Ogólnopolska akcja ma uświadomić, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych.

W ramach działań dla placówek oświatowych przygotowano szereg narzędzi edukacyjnych: scenariusze zajęć, karty pracy, plakaty z informacjami. Akcja z jednej strony mówi o konsekwencjach palenia odpadów w kotłowniach, z drugiej pokazuje, w jaki sposób można poprawić jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy. Na przestrzeni trzynastu lat w ramach projektu odbyły się setki happeningów, warsztatów, przemarszów w całej Polsce. Organizowali je nie tylko członkowie Fundacji ARKA, ale też nauczyciele i uczniowie placówek, które przyłączyły się do działań.

– „ Dzień Czystego Powietrza” i nasza kampania „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” w tym roku odbędzie się w ponad 100 miastach. To cieszy, iż niewielkie działanie zainaugurowane przez nas w 2005 roku przekształciło się w duży, ogólnopolski projekt, który cały czas się rozwija. W tym roku w akcji współpracujemy z PGNiG, co pozwoli na włączenie w akcję kolejnych miast” – wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Nagłaśnianie problemu palenia śmieci i niskiej emisji jest niezwykle ważne. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Komisję Europejską każdego roku z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera blisko 50 tys. Polaków.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Powstał poznawczy szlak dziecięcy eko.Gorajec.info
Smog zagrożeniem także dla mieszkańców Lubaczowa
Lubaczowscy policjanci z wizytą u najmłodszych

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (1)
Mieszkaniec 15.11.2017 ~ 10:08:39
IP: 87.207.***.***

A może miasto pokusiłbyś się o zakup czujników jakości powietrza? To na pewno otworzyłoby oczy że i w Lubaczowie nie ma tak czystego powietrza jak się to wydaje. Jest taki system jak airly, który zdobywa popularność, a jego koszty dla miasta nie byłyby znaczące. Włodarze miasta pomyślcie o tym!

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X