W Lubaczowie świętowano Dzień Niepodległości

3

W sobotę w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Niepodległości. W Lubaczowie w obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięły udział władze miasta, gminy oraz powiatu, delegacje miast partnerskich, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. lubaczow.pl.

W Lubaczowie, jak co roku delegacje ruszyły spod Ratusza w stronę Pomnika Niepodległości. Tam odegrany został hymn państwowy, odbyły się okolicznościowe wystąpienia i złożono wiązanki kwiatów.

Ponadto na wniosek Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Głównego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie nadał Odznakę Pamiątkową 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, którą zostali uhonorowani Starosta Józef Michalik i Burmistrz Krzysztof Szpyt.

Na wniosek Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko – Gminne w Lubaczowie, płk Ryszard Sobierajski – Prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie nadał Kombatancki Krzyż Zwycięstwa, Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej oraz Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką 16-20.04.1945 roku”. Odznaczeniami zostali uhonorowani:

– Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów – Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa,

– Eugeniusz Huk –– członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej – Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką
16-20.04.1945 roku”,

– Adam Antonik – członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej – Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenia te nadaje się m.in. za popularyzowanie i utrwalenie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz za wytrwałość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewienia jego pięknej tradycji.

Więcej zdjęć w galerii miasta Lubaczów.

elubaczow.com, lubaczow.pl

reklama

3 komentarze

  1. Panie, nie ma celniejszego podsumowania tematu… jak za PRLu, władza robi dla siebie uroczystość i sama się podziwia, przy okazji na siłę się ściąga dzieci ze szkół i ludzi z instytucji, by było wrażenie, że kogoś to interesuje. Zwykły obywatel siedzi przed telewizorem i ogląda kabarety, chociaż się człowiek pośmieje. Wielka szkoda, że duch święta niepodległościowego się ulotnił…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here