16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

W Lubaczowie świętowano Dzień Niepodległości

 · 13 listopada 2017 o 13:56 · 3 komentarze · czas czytania: 2 minutes

W sobotę w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Niepodległości. W Lubaczowie w obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięły udział władze miasta, gminy oraz powiatu, delegacje miast partnerskich, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. lubaczow.pl.

W Lubaczowie, jak co roku delegacje ruszyły spod Ratusza w stronę Pomnika Niepodległości. Tam odegrany został hymn państwowy, odbyły się okolicznościowe wystąpienia i złożono wiązanki kwiatów.

Ponadto na wniosek Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Głównego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie nadał Odznakę Pamiątkową 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, którą zostali uhonorowani Starosta Józef Michalik i Burmistrz Krzysztof Szpyt.

Na wniosek Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko – Gminne w Lubaczowie, płk Ryszard Sobierajski – Prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie nadał Kombatancki Krzyż Zwycięstwa, Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej oraz Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką 16-20.04.1945 roku”. Odznaczeniami zostali uhonorowani:

– Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów – Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa,

– Eugeniusz Huk –– członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej – Medal „Pamięci Tym Co Forsowali Odrę i Nysę Łużycką
16-20.04.1945 roku”,

– Adam Antonik – członek Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej – Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenia te nadaje się m.in. za popularyzowanie i utrwalenie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz za wytrwałość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewienia jego pięknej tradycji.

Więcej zdjęć w galerii miasta Lubaczów.

elubaczow.com, lubaczow.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Narodowe Święto Niepodległości w powiecie lubaczowskim
W czwartek w Lubaczowie ruszy „Niepodległa”
Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (3)
kombatant 13.11.2017 ~ 16:27:23
IP: 195.116.**.**

Teraz już wiem dlaczego z roku na ro coraz mniej ludzi świętuje 11- go listopada w Lubaczowie, za kilka lat będzie jak z dniem pierwszego maja.

Ziemia 13.11.2017 ~ 20:19:25
IP: 83.24.**.***

Panie, nie ma celniejszego podsumowania tematu… jak za PRLu, władza robi dla siebie uroczystość i sama się podziwia, przy okazji na siłę się ściąga dzieci ze szkół i ludzi z instytucji, by było wrażenie, że kogoś to interesuje. Zwykły obywatel siedzi przed telewizorem i ogląda kabarety, chociaż się człowiek pośmieje. Wielka szkoda, że duch święta niepodległościowego się ulotnił…

chichot losu 14.11.2017 ~ 23:39:08
IP: 89.188.***.***

Panie moderator, ładnie tak usuwać wpisy o odznaczaniu dygnitarza, gdzie teczka TW jeszcze ciepła?

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X