Coraz więcej kolizji na drogach, policjanci apelują o rozwagę

0

Policjanci z lubaczowskiej drogówki podsumowali październik na drogach naszego powiatu. W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze odnotowali 31 kolizji drogowych i zatrzymali 12 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W październiku policjanci interweniowali na miejscu 31 kolizji drogowych. Podczas kontroli ruchu drogowego, ujawnili 12 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Siedmiu z tych kierowców odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pięciu za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

W ubiegłym miesiącu policjanci zatrzymali również 13 rowerzystów, którzy kierowali rowerem po wcześniejszym wypiciu alkoholu.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas jazdy.

Pamiętajmy, że jesienne zmienne warunki pogodowe, opady deszczu, poranne mgły, niskie temperatury i zalegające na drodze liście, to tylko niektóre czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Przypominamy również pieszym o noszeniu elementów odblaskowych.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

reklama

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here