Stypendia Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przyznane

0

Dziewięcioro uczniów z różnych szkół z terenu powiatu lubaczowskiego odebrało we wtorek (07.11) stypendia o wartości 1,5 tys. zł. Doceniono ich za wyniki w nauce, uzdolnienia artystyczne i osiągnięcia sportowe.

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, które jest organizatorem Programu Stypendialnego, granty przyznało już po raz szósty. Program skierowany jest do zdolnej młodzieży. O stypendium mogą starać się uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubaczowskiego.

Działania objęte są Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego Józefa Michalika.

Stypendyści VI edycji Programu Stypendialnego:

1. Szymon Krzemiński – w ubiegłym roku szkolnym osiągnął bardzo wysoką średnia – 5,27. Jego „ ukochane” przedmioty to: matematyka, informatyka i język angielski.

2. Dominik Batycki – otrzymał stypendium artystyczne. Nagrał własną płytę. Urodził się w Szczecinie i tam mieszkał do ukończenia gimnazjum. Po ukończeniu liceum w Lubaczowie zamierza wybrać się na studia, które jeszcze bardziej rozwiną jego pasje muzyczne.

3. Aleksandra Górniak – interesuje się geografią i z ta pasją wiąże swoja przyszłość. Zajęła II miejsce w półfinale regionalnym XVIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego. Oprócz tego interesuje się fotografią, matematyką i ekonomią. Otrzymała stypendium naukowe.

4. Natalia Witko – w ubiegłym roku szkolnym uzyskała średnią 5.00. Stypendium chce przeznaczyć na „doskonalenie logicznego myślenia i doskonalenie rozwiązywania problemów w sposób twórczy”.

5. Gabriela Ługowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Kocha poezję i recytacja jest jej największą pasją. Stypendium chce przeznaczyć na: „ poznawanie nowej literatury, poezji, jak również na stroje i rekwizyty potrzebne do inscenizacji”.

6. Justyna Oleszycka – średnia z ocen z poprzedni rok to 5,26. Największe pasje stypendystki to pływanie i karate.

7. Małgorzata Stopyra – otrzymała stypendium artystyczne. Była wielokrotnie nagradzana na ogólnopolskich przeglądach.

8. Justyna Świtalska – nagrodzona za osiągnięcia sportowe. Jej największą pasją są biegi i w tej dziedzinie osiąga wielkie sukcesy. Stypendium chce przeznaczyć na „rozwój umiejętności sportowych i na udział w wielu zawodach sportowych”.

9. Anna Łysakowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Łukawicy otrzymała stypendium naukowe. Za najważniejsze przedmioty uważa matematykę, fizykę i język polski. Pieniądze ze stypendium chce przeznaczyć na „ udział w konkursach matematycznych, informatycznych, fizycznych, humanistycznych i konkursach języków obcych. Osiągnęła niesamowitą średnią ocen – 5,36.

Sponsorzy VI edycji Programu Stypendialnego: Józef Michalik – starosta powiatu lubaczowskiego, Paweł Kapel – prezes Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, Media Lubaczowskie Sp. z o. o., Agnieszka Załuska – właścicielka Biura Rachunkowego „ATUT”, Zdzisław Zabroński – 4U Centrum Języków Obcych, Tomasz Żuk – radny Rady Miejskiej w Oleszycach, Beata Rosińska – lekarz medycyny.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here