Szpital w Lubaczowie otrzyma unijne wsparcie, umowa podpisana

7

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie będzie realizował projekt modernizacji wyposażenia za 2,5 mln zł. Dziś (25.10) podpisano umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Szpital Powiatowy w Lubaczowie dołączył do grona placówek, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Podpisana dziś umowa pozwoli na zmodernizowanie wyposażenia medycznego placówki i zakup nowoczesnego sprzętu w ramach działania: 6.2 Infrastruktura Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Poddziałanie: Poddziałanie 6.2.1 Infrastruktura Ochrony Zdrowia. Wartość projektu to ogółem 2,5 mln zł, a uzyskane dofinansowanie na poziomie 85 % to 2,12 mln zł.

– To bardzo ważny dzień, a w sumie cały tydzień, dla samorządu województwa podkarpackiego. W budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczyliśmy dla szpitali powiatowych prawie pół miliarda złotych. Drugie tyle trafi także do szpitali wojewódzkich. To znaczące wsparcie dla tych placówek, które przełoży się na poprawę jakość świadczeń zdrowotnych w regionie, także w powiecie lubaczowskim – mówił podczas podpisania umowy Lucjan Kuźniar, członek zarządu województwa.

Dzięki tym środkom już w przyszłym roku pacjenci bloku operacyjnego, pracowni endoskopii, pracowni rentgenodiagnostyki ogólnej i pracowni USG będą mogli skorzystać z nowoczesnego sprzętu, który zostanie zakupiony dzięki wsparciu funduszy unijnych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. Trzeba wymienić najpierw co niektóry personel, szczególnie ten pozbawiony jakichkolwiek uczuć i odeuchów człowieczeństwa. Szczególnie pieśniarki i salowe na wewnętrznym, bo tam równie dobrze można dać im wychodne na cały dyżur, bo i tak by się nic nie zmieniło. Choć może wtedy pacjentom nic złego z ich strony by nie groziło … bo dobrego to napewno nic nie zrobią. A może one myślą ze ten oddział to hospicjum ?!

  2. Dobre i to ale cieszyć się nie ma z czego. Na podkarpaciu jest 21 powiatów i szpitali powiatowych. Średnio na każdy szpital powiatowy wypada 23 – 24 mln…
    Lubaczów dostał te 2,12mln, czyli 0,0004% budżetu na dofinansowanie projektów w szpitalach powiatowych podkarpacia… ochłap, za który można kupić 2-3 urządzenia do szpitala.

    • Przyjacielu a czy Ty wiesz jaki jest Budżet Urzędu Marszałkowskiego na to zadanie najpierw polecam się douczyć a później dopiero komentować a i zapoznaj się z kryteriami i zasadami naboru. Wyliczać powiaty dzielić i mnożyć kwoty każdy potrafi. Polecam sie dokształcić w temacie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here