Konrad Janczura będzie gościem lubaczowskiej biblioteki

0

Autor książki „Przemytnicy” – Konrad Janczura będzie w środę (25.10) gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych.

fot. elubaczow.com, arch.

Konrad Janczura – dorabiał jako copywriter, dziennikarz, krytyk literacki i przemytnik, obecnie pracuje w korporacji. Mieszkaniec Bukaresztu, Krakowa i Lubaczowa. Przemytnicy są jego debiutem prozatorskim. Powieść Janczury to mięsisty thriller osadzony w realiach podkarpackiej prowincji. Książka ukazała się początkiem czerwca nakładem wydawnictwa Ha!art.

– Dwóch chłopaków z małej wsi koło Lubaczowa stawia pierwsze kroki w zawodzie przemytnika. W bagażniku granatowego passata wożą przez ukraińską granicę papierosy Prima, wódkę Chlibnyj Dar, cukierki, chałwę i ketchup. Sensej, lokalny rekin biznesu, próbuje wciągnąć swoich podopiecznych na wyższy poziom. W grę wchodzi tajemnicza przesyłka od Eda z Przemyśla… Przemytnicy to nie tylko thriller o prowincjonalnej mafii, ale i obraz podkarpackiej prowincji – anarchicznej i niechętnej obcym – czytamy na stronie wydawnictwa Ha!art.

Konrad Janczura zadebiutował także jako felietonista w ostatnim numerze gazety Ziemia Lubaczowska.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here