Boisko wielofunkcyjne przy szkole w Łukawcu oficjalnie otwarte

2

We wtorek (24.10) w Łukawcu uroczyście otwarto nowe boisko wielofunkcyjne, które powstało przy miejscowej szkole. To drugi tego typu obiekt w gminie Wielkie Oczy otwarty w ostatnim czasie.

Fot. Agnieszka Sopel, wielkieoczy.pl.

Tydzień temu przecięta została wstęga na boisku w Wielkich Oczach, dziś (24.10) oficjalnego otwarcia doczekało się boisko przy szkole w Łukawcu. Uroczystość połączona była ze świętem gimnazjum im. Jana Pawła II – informuje na swojej stronie gmina Wielkie Oczy.

Całość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele w Łukawcu, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Sokołowski. Następnie uroczystość przeniosła się na plac szkolny, gdzie pod tablicą patrona gimnazjum – św. Jana Pawła II złożone zostały biało – czerwone wiązanki i zapalone znicze. W kolejnej części zaproszeni goście przecięli wstęgę i dokonali oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które następnie poświęcił ksiądz proboszcz.

Już w budynku szkoły odbyła się okolicznościowa akademia poświęcona pamięci patrona. Jej hasłem przewodnim były słowa „Idźmy naprzód z nadzieją!”, które były mottem XVII Dnia Papieskiego.

W uroczystości udział wzięli m.in.: starosta lubaczowski Józef Michalik, radny wojewódzki Andrzej Nepelski, wójt gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, radny powiatowy Stanisław Mokrzycki, radni gminni na czele z przewodniczącym Antonim Machem, prezes OSP Łukawiec Tomasz Czołacz i ks. proboszcz Janusz Sokołowski.

elubaczow.com, wielkieoczy.pl


2 komentarze

  1. Bardzo dobrze, że zrobiono wreszcie taki obiekt w Łukawcu, jedynie można się przyczepić do kosztów, bo na pewno były bardzo duże, gdyż niwelowano teren na dużym spadku. Tak więc z jednej strony jest z 3 m wykopu, z drugiej z 2 m nasypu. Znając się co nieco na tych sprawach, to przeczuwam, że za 2-3 sezony, niestety będzie dużo do poprawy, bieżna na nasypie z nieustabilizowaną skarpą, oddane przed samą zimą, gdzie teraz wystąpi przemarzanie gruntów. Tyko proszę mi nie wyskakiwać, że ktoś to liczył i sprawdzał, bo jak by niektórzy nie wiedzieli, to na takie obiekty nie trzeba pozwolenia na budowę.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here