Złote Gody dziesięciu par z gminy Lubaczów

0

Dziesięć par z ternu gminy Lubaczów obchodziło Jubileusz Złotych Godów. W trakcie wtorkowych (17.10) uroczystości były medale za długie pożycie małżeńskie, kwiaty, listy gratulacyjne, upominki i emocje.

Fot. lubaczow.com.pl

Wśród Jubilatów znaleźli się Państwo: Krzysztofa i Franciszek Malec z Baszni Górnej, Maria i Franciszek Czarny z Załuża, Józefa i August Ważny z Krowicy Samej, Czesława i Roman Kornaga z Antoników, Teresa i Józef Misztal z Lisich Jam, Maria i Jan Żelisko ze Szczutkowa, Czesława i Henryk Dec z Piastowa, Józefa i Stanisław Wawrzoszek z Baszni Dolnej, Rozalia i Zdzisław Kruk z Wólki Krowickiej, Helena i Piotr Przeszłowscy z Tymców.

– To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna, którą w intencji Jubilatów w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odprawił ks. kanonik Andrzej Stopyra. W homilii skierowanej do obecnych par, podkreślił niezwykła wagę miłości, która łączy małżonków, oraz to, że mogą być przykładem dla „współczesnych młodych ludzi, którzy ledwie się pobiorą a już się rozstają”. Świętujący 50 rocznicę ślubu, odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, a następnie otrzymali z rąk księdza dziekana pamiątkowe obrazki – relacjonuje na swojej stronie internetowej gmina Lubaczów.

We Mszy Świętej uczestniczyli również Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów – Roman Cozac, Sekretarz Gminy Mariusz Pieróg, oraz zaproszeni samorządowcy z terenu gminy. Druga część uroczystości jubileuszowych odbyła się w restauracji „Mikroklimat” w Lubaczowie. Tutaj Jubilaci otrzymali medale za długie pożycie małżeńskie, które w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył Wójt gminy Wiesław Kapel. Każda z par otrzymała również kwiaty, list gratulacyjny i drobny upominek.

Uroczystość uświetnili swoimi występami Zespół Śpiewaczy Niespodzianka z Krowicy na zmianę razem z młodą solistką Amelią Tabaczek.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here