Krzysztof Pobuta nie szefuje już podkarpackim policjantom

1

Nadinspektor Krzysztof Pobuta pożegnał się dziś (23.10) z podkarpackim garnizonem policji. Teraz będzie szefował policjantom w Małopolsce.

Fot. KWP w Rzeszowie.

Zdanie obowiązków służbowych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie odbyło się w obecności Komendanta Głównego Policji, władz wojewódzkich, przedstawicieli służb mundurowych oraz kadry kierowniczej podkarpackiej Policji. W trakcie uroczystej zbiórki Komendant Główny Policji podziękował Komendantowi Pobucie za dotychczasową służbę i osiągnięcia, powiedział, że „…to nie jest coś co przyszło łatwo, prosto i przyjemnie, to trzeba było wypracować ciężką służbą i codziennym poświęceniem”.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart podziękowała za blisko dwuletnią współpracę, energię i pomysły, które wprowadzał z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców naszego województwa. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrała wicemarszałek Maria Kurowska, która podziękowała za wspólne działania i życzyła Komendantowi dalszych sukcesów.

Komendant Pobuta podziękował wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował. Podkreślił, że Podkarpacie to region, z którego pochodzi i z którym związana była jego dotychczasowa służba. Chciałby te doświadczenia wykorzystać w nowym miejscu, w garnizonie małopolskim.

Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta pełni służbę w Policji od 26 lat. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Wcześniej zajmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego w Jarosławiu, a od 2009 r. był Komendantem Miejskim Policji w Przemyślu. W lipcu 2016 r. Komendant Pobuta otrzymał nominację generalską z rąk Prezydenta RP. Dziś szef podkarpackich policjantów obejmie stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Komendant Główny Policji powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektorowi Zbigniewowi Sowie, dotychczasowemu I Zastępcy.

elubaczow.com, KWP Rzeszów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here