Gmina Oleszyce stawia na e-usługi dla mieszkańców

1

„Gmina bliżej obywateli – rozwój e-usług Gminy Oleszyce” – dzięki temu projektowi, już niedługo mieszkańcy będą mogli pobrać innowacyjną Aplikację Mobilną, która umożliwi dwustronną komunikację z Urzędem. Projekt obejmuje między innymi wdrożenie nowej Strony Internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej.

fot. oleszyce.pl

Urząd Miasta i Gminy Oleszyce realizuje projekt pod nazwą„Gmina bliżej obywateli – rozwój e-usług Gminy Oleszyce”. Jego celem jest rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie Gminy Oleszyce poprzez dostęp dla mieszkańców i przedsiębiorców do lokalnej platformy e-usług publicznych.

Jednym z elementów projektu jest innowacyjna Aplikacja Mobilna, sprzężona ze Stroną Internetową oraz Biuletynem Informacji Publicznej, posiadająca panel zarządzania, dzięki któremu możliwa jest dwustronna komunikacja z mieszkańcami. Powiadomienia PUSH, moduł „zgłoś incydent”, aktualności czy ostrzeżenia kryzysowe – to tylko wybrane moduły. Szczegóły zostaną przedstawione na stronie internetowej po wdrożeniu opisanych e-usług.

Realizacja projektu przewidziana jest na przełomie 2017 i 2018 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm, w skład którego wchodzi lider – firma ZETO Rzeszów Sp. z o.o., oraz partner – firma e-Service Sp. z o.o. z Rzeszowa. Całkowita wartość realizowanego projektu to 1 431 546,57 zł.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020.

elubaczow.com, UMiG Oleszyce


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here