Negatywnie o reformie edukacji podczas Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie

8

Kilkanaście osób uczestniczyło w środę (18.10) w spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie. Rozmowa dotyczyła głownie reformy edukacji wprowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. elubaczow.com.

Spotkania Klubów Obywatelskich to jeden ze sposobów opozycji na monitorowanie i punktowanie rządzących. Jak podkreślił na początku spotkania poseł PO Marek Rząsa, kluby to znacznie szersza i nieco odmienna formuła działania, niż działalność partyjna Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu oprócz posła Rząsy uczestniczyła także poseł Urszula Augustyn, która w funkcjonującym obecnie gabinecie cieni PO jest ministrem edukacji narodowej i ocenia działania minister Anny Zalewskiej. To właśnie edukacja i jej reforma była głównym tematem spotkania w Miejskim Domu Kultury. Parlamentarzyści PO wytknęli rządzącym brak kompleksowego przygotowania reformy, a właściwe funkcjonowanie szkół w nowym roku szkolnym, przypisali odpowiedzialnemu podejściu lokalnych władz samorządowych i dyrektorów poszczególnych placówek.

W trakcie spotkania rozmawiano także o problemach w służbie zdrowia i strajku rezydentów, zmianach w kulturze i organizacjach pozarządowych, krytykowano reformy sądownictwa. Nie zabrakło także debaty o sprawach lokalnych.

Jak poinformowali organizatorzy, to nie ostatnie spotkanie Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie. W listopadzie do naszego miasta ma przyjechać znany prawnik prof. Marek Chmaj.


8 komentarze

  1. Zaglądnąłem w pierwsze drzwi i widziałem 4 osoby zaglądnąłem w drugie drzwi i zobaczyłem Panią B., fotografa z elubaczów i dwie osoby. Burmistrza nie widziałem. Dlaczego nie pokazano frekwencji ?????. Przed Domem Kultury gościu z PO fotografował baner na którymj była informacja o spotkaniu. Ciekawe po co, jak to było wie……………..lkie nieporozumienie z powodu braku zainteresowania ze strony lubaczowian. Ciekawe czy Po zapłaciło za wynajęcie sali i wymalowanie baneru. Baner robił MDK.

  2. Ta partia pod kierownictwem Tuska i Kopaczowej pokazała gdzie ma zwykłych szarych Polaków, nie wspominając już o wspaniałej pani Hannie Gronkowiedz- Walcz, która za zasługi dla Warszawskich lokatorów zreprywatyzowanych kamienic powinna dostać najwyższe odznaczenie państwowe :-)

  3. Nie jest ważne czy osób było x lub y. Warto było przyjechać choćby dla jednej osoby i z nią rozmawiać. To znaczy, że takiej osobie zależy na Polsce i to bez względu na poglądy polityczne i partyjne sympatie. A lżyć i kpić każdy potrafi, szczególnie anonimowo. Ale takie osoby zapraszam na następne nasze Kluby bądź spotkania. Pozdrowienia dla Lubaczowa i Lubaczowian ?

  4. PO i cała opozycja jest już tak skompromitowana,że nie warto nawet wspominać o nich. Byle było jak było czyli dorwać się z powrotem do żłoba ,rozkraść,rozsprzedać wszystko,sprywatyzować i uczynić z nas niewolników i być „ubogacanym” przez przybyszy z Afryki. PiS nie we wszystkim jest święty ale widzę wielką różnicę w porównaniu do 8 poprzednich lat. Dlatego mają mój głos w przyszłych wyborach. O nowoczesnej nie wspomnę bo to już jest śmiechu warte-sześciu króli w tym kacper melchior i belzebub. Już prędzej SLD wejdzie do Sejmu niż Nowoczesna. No PSL wiadomo -panie prezesie kto wygra najbliższe wybory? -no oczywiście nasz koalicjant. -Czyli kto? – a to wszystko jedno…. Bo byle być przy korycie to PSL zrobi koalicję nawet z partią pracy Korei Północnej. Tak żałosnej opozycji nie było od 89 roku. Jak mawiał oszołom Niesiołowski-wygrajcie se wybory! -no to wygrali!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here