16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Negatywnie o reformie edukacji podczas Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie

 · 20 października 2017 o 11:58 · 8 komentarzy · czas czytania: 1 minute

Kilkanaście osób uczestniczyło w środę (18.10) w spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie. Rozmowa dotyczyła głownie reformy edukacji wprowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. elubaczow.com.

Spotkania Klubów Obywatelskich to jeden ze sposobów opozycji na monitorowanie i punktowanie rządzących. Jak podkreślił na początku spotkania poseł PO Marek Rząsa, kluby to znacznie szersza i nieco odmienna formuła działania, niż działalność partyjna Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu oprócz posła Rząsy uczestniczyła także poseł Urszula Augustyn, która w funkcjonującym obecnie gabinecie cieni PO jest ministrem edukacji narodowej i ocenia działania minister Anny Zalewskiej. To właśnie edukacja i jej reforma była głównym tematem spotkania w Miejskim Domu Kultury. Parlamentarzyści PO wytknęli rządzącym brak kompleksowego przygotowania reformy, a właściwe funkcjonowanie szkół w nowym roku szkolnym, przypisali odpowiedzialnemu podejściu lokalnych władz samorządowych i dyrektorów poszczególnych placówek.

W trakcie spotkania rozmawiano także o problemach w służbie zdrowia i strajku rezydentów, zmianach w kulturze i organizacjach pozarządowych, krytykowano reformy sądownictwa. Nie zabrakło także debaty o sprawach lokalnych.

Jak poinformowali organizatorzy, to nie ostatnie spotkanie Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie. W listopadzie do naszego miasta ma przyjechać znany prawnik prof. Marek Chmaj.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
W środę spotkanie Klubu Obywatelskiego w Lubaczowie
Struktury Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu rozwiązane
W środę „Spotkanie Obywatelskie” z parlamentarzystami PO w Lubaczowie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (8)
chichot losu 20.10.2017 ~ 14:43:48
IP: 195.116.**.*

To dopiero frekwencja, aż serce się raduje. Szkoda że nie ma zdjęć więcej, bo to słowo kilkanaście to może być 11, lub 19. A to różnica w POparciu w Lubaczowie. Ciekawe czy był nasz naczelny z Urzędu Miasta.

oo 20.10.2017 ~ 22:25:33
IP: 94.254.***.**

No właśnie a gdzie Burmistrz ?

tolo 21.10.2017 ~ 16:18:36
IP: 46.76.*.***

jakie posły taka frekwencja,burmistrz szuka innej partii może do PISu go wezmą

Wojtek 21.10.2017 ~ 17:31:45
IP: 156.67.***.***

Zaglądnąłem w pierwsze drzwi i widziałem 4 osoby zaglądnąłem w drugie drzwi i zobaczyłem Panią B., fotografa z elubaczów i dwie osoby. Burmistrza nie widziałem. Dlaczego nie pokazano frekwencji ?????. Przed Domem Kultury gościu z PO fotografował baner na którymj była informacja o spotkaniu. Ciekawe po co, jak to było wie……………..lkie nieporozumienie z powodu braku zainteresowania ze strony lubaczowian. Ciekawe czy Po zapłaciło za wynajęcie sali i wymalowanie baneru. Baner robił MDK.

Lewak 21.10.2017 ~ 18:11:30
IP: 195.116.**.**

Jeszcze przyjdzie ich czas. PO-PSL jako pierwszej koalicji po 1989 roku udało się rządzić dwie kadencje, teraz jest czas PiSu, będą pewnie rządzić jeszcze dłużej, ale nie wiecznie.

to ja 23.10.2017 ~ 12:12:13
IP: 156.67.***.***

Ta partia pod kierownictwem Tuska i Kopaczowej pokazała gdzie ma zwykłych szarych Polaków, nie wspominając już o wspaniałej pani Hannie Gronkowiedz- Walcz, która za zasługi dla Warszawskich lokatorów zreprywatyzowanych kamienic powinna dostać najwyższe odznaczenie państwowe :-)

Marek Rząsa 25.10.2017 ~ 18:17:50
IP: 94.254.***.***

Nie jest ważne czy osób było x lub y. Warto było przyjechać choćby dla jednej osoby i z nią rozmawiać. To znaczy, że takiej osobie zależy na Polsce i to bez względu na poglądy polityczne i partyjne sympatie. A lżyć i kpić każdy potrafi, szczególnie anonimowo. Ale takie osoby zapraszam na następne nasze Kluby bądź spotkania. Pozdrowienia dla Lubaczowa i Lubaczowian 😀

ppp 06.11.2017 ~ 08:49:39
IP: 77.255.***.**

PO i cała opozycja jest już tak skompromitowana,że nie warto nawet wspominać o nich. Byle było jak było czyli dorwać się z powrotem do żłoba ,rozkraść,rozsprzedać wszystko,sprywatyzować i uczynić z nas niewolników i być „ubogacanym” przez przybyszy z Afryki. PiS nie we wszystkim jest święty ale widzę wielką różnicę w porównaniu do 8 poprzednich lat. Dlatego mają mój głos w przyszłych wyborach. O nowoczesnej nie wspomnę bo to już jest śmiechu warte-sześciu króli w tym kacper melchior i belzebub. Już prędzej SLD wejdzie do Sejmu niż Nowoczesna. No PSL wiadomo -panie prezesie kto wygra najbliższe wybory? -no oczywiście nasz koalicjant. -Czyli kto? – a to wszystko jedno…. Bo byle być przy korycie to PSL zrobi koalicję nawet z partią pracy Korei Północnej. Tak żałosnej opozycji nie było od 89 roku. Jak mawiał oszołom Niesiołowski-wygrajcie se wybory! -no to wygrali!

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X