Lubaczów: Przy ulicy Norwida powstał plac zabaw

6

Zakończyła się budowa placu zabaw przy ul. Norwida. Prace wykonywane były w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego 2017 – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. Marek Kuziemski, lubaczow.pl.

W 2016 roku dwa projekty: Plac Zabaw „Gumisiowy Świat” i Plac zabaw „Świat Malucha” zyskały uznanie mieszkańców i zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach organizowanego w Lubaczowie Budżetu Obywatelskiego. Decyzją wnioskodawców postanowiono połączyć te dwa zadania i stworzyć jedno, większe miejsce zabaw dla najmłodszych. Tak powstał plac zabaw przy ul. Norwida, który składa się m.in. ze zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy i domków. Całość wykonana jest z drzewa cedrowego odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Urządzenia zostały wybrane w taki sposób, by stymulowały właściwy rozwój dzieci, rozwijały ich zdolności ruchowe i motoryczne.

Prace wykonała firma Woodlit Sp. z o.o. z Torunia, a raj dla maluchów kosztował 82 410 zł.

elubaczow.com, lubaczow.pl

reklama

6 komentarze

  1. Plac zabaw zajb….. super i to mi się podoba tylko tak dalej to osiedle się zmienia, jak sięgam pamięcią drogi, chodniki plac zabaw, i ten mini park fanie coś się dzieje. A tym co narzekają toi ich olewam ja jestem zadowolony i szczęśliwy brakowało tego placu zabaw. Z tego co pamiętam 2-uch Radnych chodziło po osiedlu i zachęcało do głosowania na plac zabaw czyli da się coś zrobić pomału ale się da i to mi się podoba.

  2. To super, że powstał taki plac zabaw, szczególnie, że to zadanie spółdzielni mieszkaniowej, która olewa place zabaw które były kiedyś na wyposażeniu każdego osiedla. Bazują na zbieraniu kasy od mieszkańców, przyklaskując na każdą taką inicjatywę.
    Szkoda, że projektant zapomniał, że piasek nie jest dobrym elementem otaczającym wyposażenie placów zabaw. Pozostaje dłużej mokry niż nawierzchnie sztuczne, a także włazi w buty. Także zwierzęta luźno biegające częściej potraktują go jako toaletę niż gdyby zastosowano by nawierzchnię sztuczną.
    Także nie czepiajcie się, że jest zawsze jakieś ale, to super że pojawiają się takie elementy w naszym mieście, tylko dlaczego, żaden z odpowiedzialnym urzędników nie zastanawia się jak sumiennie wykonać swoją pracę i przygotować porządną inwestycję, wszystko robią na pół gwizdka, typu piasek na całym placu zabaw przy Norwida, piasek na placu zabaw przy Wyszyńskiego, czy zrobiona z dwóch stron droga do garaży a pomiędzy dwoma wyremontowanymi kawałkami betonowe płyty.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here