16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Lubaczów: Przy ulicy Norwida powstał plac zabaw

 · 18 października 2017 o 9:45 · 6 komentarzy · czas czytania: 1 minute

Zakończyła się budowa placu zabaw przy ul. Norwida. Prace wykonywane były w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego 2017 – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. Marek Kuziemski, lubaczow.pl.

W 2016 roku dwa projekty: Plac Zabaw „Gumisiowy Świat” i Plac zabaw „Świat Malucha” zyskały uznanie mieszkańców i zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach organizowanego w Lubaczowie Budżetu Obywatelskiego. Decyzją wnioskodawców postanowiono połączyć te dwa zadania i stworzyć jedno, większe miejsce zabaw dla najmłodszych. Tak powstał plac zabaw przy ul. Norwida, który składa się m.in. ze zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy i domków. Całość wykonana jest z drzewa cedrowego odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Urządzenia zostały wybrane w taki sposób, by stymulowały właściwy rozwój dzieci, rozwijały ich zdolności ruchowe i motoryczne.

Prace wykonała firma Woodlit Sp. z o.o. z Torunia, a raj dla maluchów kosztował 82 410 zł.

elubaczow.com, lubaczow.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Znamy wyniki głosowania Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok
Budżet Obywatelski: Zdecyduj na co oddasz głos
Co zrobić w Lubaczowie? Mieszkańcy mają głos

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (6)
Jolek 18.10.2017 ~ 13:55:42
IP: 83.31.**.*

Super inicjatywa, jednak przy każdym osiedlu powinien powstać porządny plac zabaw – tego typu, aby każde dziecko mogło z niego skorzystać, a nie tylko dzieci z wybranych bloków.

Mieszkanka 18.10.2017 ~ 20:13:34
IP: 91.240.***.*

Plac oczywiście jest szkoda ze nie ogrodzony tak jak powstaly nie wiadomo po co ogród społecznościowy gdzie zadnej zywej duszy nie ma a na placu koty sikaja po piachu. I zero atrakcji dla dzieci do 3 lat.

ja 19.10.2017 ~ 08:14:34
IP: 94.254.***.*

I oczywiście wszystko źle. Są takie mękoły którym niczym nie dogodzisz. Takie coś tylko wstanie to już złe i narzeka. A może jeszcze ta inwestycja nieskończona jest? Nie pomyślałaś o tym?

ja 19.10.2017 ~ 09:24:43
IP: 83.31.**.*

byście się za uczciwą prace wzieli lenie i złodzieje !

irek 19.10.2017 ~ 15:59:41
IP: 46.170.**.**

Plac zabaw zajb….. super i to mi się podoba tylko tak dalej to osiedle się zmienia, jak sięgam pamięcią drogi, chodniki plac zabaw, i ten mini park fanie coś się dzieje. A tym co narzekają toi ich olewam ja jestem zadowolony i szczęśliwy brakowało tego placu zabaw. Z tego co pamiętam 2-uch Radnych chodziło po osiedlu i zachęcało do głosowania na plac zabaw czyli da się coś zrobić pomału ale się da i to mi się podoba.

Wacław 20.10.2017 ~ 13:54:41
IP: 188.146.***.***

To super, że powstał taki plac zabaw, szczególnie, że to zadanie spółdzielni mieszkaniowej, która olewa place zabaw które były kiedyś na wyposażeniu każdego osiedla. Bazują na zbieraniu kasy od mieszkańców, przyklaskując na każdą taką inicjatywę.
Szkoda, że projektant zapomniał, że piasek nie jest dobrym elementem otaczającym wyposażenie placów zabaw. Pozostaje dłużej mokry niż nawierzchnie sztuczne, a także włazi w buty. Także zwierzęta luźno biegające częściej potraktują go jako toaletę niż gdyby zastosowano by nawierzchnię sztuczną.
Także nie czepiajcie się, że jest zawsze jakieś ale, to super że pojawiają się takie elementy w naszym mieście, tylko dlaczego, żaden z odpowiedzialnym urzędników nie zastanawia się jak sumiennie wykonać swoją pracę i przygotować porządną inwestycję, wszystko robią na pół gwizdka, typu piasek na całym placu zabaw przy Norwida, piasek na placu zabaw przy Wyszyńskiego, czy zrobiona z dwóch stron droga do garaży a pomiędzy dwoma wyremontowanymi kawałkami betonowe płyty.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X