Powiatowy Konkurs Historyczny „Dziedzictwo”

0

Ruszyły zapisy do Powiatowego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo”, dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego pod hasłem „Zabytki Powiatu lubaczowskiego”. W jego ramach uwzględnione zostaną dwa zagadnienia: architektura dworsko-pałacowa, kościelna i cerkiewna oraz środowisko przyrodnicze i kulturowe powiatu lubaczowskiego. 

Fot. Muzeum Kresów.

Organizatorzy zachęcają dyrektorów szkół, nauczycieli historii oraz wychowawców klas o rozpropagowanie informacji o konkursie w szkołach.

Celem konkursu jest popularyzacja dziedzictwa historycznego i kulturowego powiatu lubaczowskiego wśród młodzieży szkolnej, budzenie świadomości lokalnego dziedzictwa poprzez ukazanie historii regionu na tle dziejów narodu i państwa oraz kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i zainteresowanie dziejami najbliższej okolicy – czytamy na stronie Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Konkurs skierowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów. Zgłoszenie udziału w konkursie należy dokonać do 14 listopada 2017 r.  Etap szkolny przeprowadzą komisje szkolne i zakwalifikują po trzech uczniów do etapu powiatowego, który odbędzie się 1 grudnia 2017 r. w budynku głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa do pobrania na stronie Muzeum Kresów w Lubaczowie. Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela: Dariusz Sałek, telefon 16 632 18 02.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Lubaczowski.

elubaczow.com, Muzeum Kresów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here