Spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką w Młodowie

0

W ramach projektu „Kresowe Inspiracje” we wtorkowe popołudnie w Domu Kultury w Młodowie będzie można spotkać się z Jędrzejem Majką – autorem książek, podróżnikiem, miłośnikiem Lwowa.

Fot. Archiwum prywatne autora.

Jędrzej Majka z wykształcenia jest teologiem i dziennikarzem, a z zamiłowania podróżnikiem. Jego ulubionym kierunkiem wypraw jest Wschód, a w każdej wolnej chwili ucieka do Lwowa. Nie licząc Krakowa, gdzie mieszka, to jego najbardziej ulubione miasto na świecie. O sobie mówi:

„Zasmakowałem życia w różnych temperaturach, od minus 40 stopni Celsjusza pod kołem polarnym w Republice Komi po plus 50 w Buszer nad Zatoką Perską. Spędziłem nielegalnie dzień w kopalni węgla kamiennego w Rosji i wypiłem nieprzyzwoicie dużo wina na cmentarzu w Gruzji. Uwielbiam podróżować pociągami, moje ulubione linie kolejowe to transsyberyjska i indyjskie. Mimo lęku wysokości staram się pokochać latanie samolotami, które mnie fascynują. Godzinami mogę włóczyć się po bazarach i próbować wszystkiego, czym mnie tam częstują. W kuchni preferuję sezonowość, szparagi w maju i bób w czerwcu, a we wrześniu – borowiki. Lubię poznawać nowych ludzi i odkrywać nowe smaki. Ostatnio uzależniłem się od fotografowania nazw miejscowości na studzienkach kanalizacyjnych”.

Autor książek: Kresy. Śladami naszych przodków (2002), Ostatni dzień Lwowa (2004), Pociąg do świata (2010), Przypadki podróżne (2016), albumów Lwów. Trzy eseje (2005), Ukraina (2006), Kresy (2009), Mistyczne Kresy (2013), Mistyczne Wilno (2017), Mistyczny Lwów (2017), Kresy. Śladami bohaterów Trylogii (2017), W poszukiwaniu Arki Przymierza. Etiopia (2017), a także przewodników Przewodnik po Kresach. Ukraina. Białoruś. Litwa (2014) oraz Lwów i okolice (2015).

Na spotkanie z Jędrzejem Majką, które odbędzie się 17 października 2017 r. o godz. 13.00 w Domu Kultury w Młodowie, zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji projektu „KRESOWE INSPIRACJE” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here