Kolejna osoba zaginęła w lesie

0

Policjanci z lubaczowskiej jednostki, wspierani przez strażaków z PSP i OSP, strażników granicznych, pracowników Nadleśnictwa Narol oraz ratowników STORAT-u wraz z psami, prowadzili całonocne poszukiwania za 79-letnim mężczyzną. Dopiero nad ranem mieszkanka gminy Narol zauważyła starszego mężczyznę, który błąkał się w pobliżu lasu. 

Fot. Archiwum

Wczoraj (15.10) po godz. 19, dyżurny lubaczowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny o zaginięciu jego ojca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego 79-letni ojciec zbierał z nim grzyby w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Ruda Różaniecka. W związku z tym, że syn zaginionego przekazał policjantom, że jego ojciec ma problemy ze zdrowiem, natychmiast została wszczęta akcja poszukiwawcza.

Do kompleksów leśnych należących do Nadleśnictwa Narol, w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny, skierowani zostali policjanci, strażacy, strażnicy graniczni wraz z psem tropiącym i kamerą termowizyjną. Przez kilka godzin kilkadziesiąt osób przeczesywało lasy i drogi leśne w rejonie Rudy Różanieckiej oraz pobliskich miejscowości. Z uwagi na wiek mężczyzny oraz porę nocną, dyżurny lubaczowskiej jednostki o pomoc w poszukiwaniach zwrócił się do ratowników STORAT-u w Sanoku.

Dziś rano mieszkanka gminy Narol zauważyła starszego mężczyznę błąkającego się w pobliżu lasu. Ponieważ kontakt z nim był utrudniony, natychmiast powiadomiła Policję. Jak się okazało, był to poszukiwany 79-latek. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny, policjanci na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here