Bp Kazimierz Górny w Lubaczowie apelował o zakaz handlu w niedzielę

4

Biskup senior Kazimierz Górny apelował w Lubaczowie za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele. „Nawet komunizm szanował niedzielę i nie pędził ludzi do handlu” – cytuje seniora diecezji rzeszowskiej Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Fot. Alicja Magura, radiozamosc.pl.

Emerytowany biskup diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny przewodniczył w sobotę (14.10) mszy św. na zakończenie II Diecezjalnego Kongresu Różańcowego w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Właśnie różańcowi poświęcone były dwudniowe uroczystości zorganizowane w naszym mieście.

– Różaniec służy przede wszystkim temu, żebyśmy za wzorem Matki Najświętszej byli blisko Pana Jezusa. Kryzys współczesnego świata, co podkreślał wielokrotnie Ojciec Święty Benedykt XVI, to jest kryzys wiary w Boga, nieobecność Boga w naszych myślach, w naszych czynach. Kryzys świata polega na tym, że jakoś się ludzie obchodzą bez obecności Pana Boga. I trzeba wszystko uczynić, żeby wiara święta nie była tylko uznaniem za prawdę prawd objawionych, ale żeby była przyjaźnią z Chrystusem Panem – cytuje na swojej stronie internetowej bp Kazimierza Górnego Tygodnik Katolicki Niedziela.

Emerytowany biskup rzeszowski ocenił, że w Polsce dzieje się wiele dobrego, bo np. Program 500 + w dużym stopniu zlikwidował nędzę w rodzinach, ale ciągle jest jeszcze w nich wiele niepokoju: alkoholizm, brak zgody i przebaczenia. (…) Prosił także by w dyskusji publicznej odnosić się do siebie z uprzejmością, bo „przecież wszyscy jesteśmy Polakami”.

Duchowny apelował ponadto o niedziele wolne od handlu.

– Wszystkie niedziele należą do Boga i do człowieka, żeby miał czas wolny na rozmowę z rodziną, żeby nie wybierać dwóch niedziel. Wszystkie niedziele! Nawet komunizm szanował niedzielę i nie pędził ludzi do handlu. To wstyd i hańba, że nie potrafimy niedzieli obronić – mówił bp Górny.

elubaczow.com, niedziela.pl

reklama

4 komentarze

  1. „Nawet komunizm szanował niedzielę i nie pędził ludzi do handlu.” Jak nie było czym handlować to do czego miał pędzić? I nie było konkurencji, i tak się sprzedawało wszystko co było, bez potrzeby handlowania w niedzielę. Apelować trzeba najbardziej do klientów, bo to „dzięki” nim pracownicy handlu muszą a właściciele chcą pracować. Niech się każdy uderzy w pierś, nie tylko na mszy, a nie zakazy i nakazy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here