16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Bp Kazimierz Górny w Lubaczowie apelował o zakaz handlu w niedzielę

 · 16 października 2017 o 18:47 · 4 komentarze · czas czytania: 2 minutes

Biskup senior Kazimierz Górny apelował w Lubaczowie za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele. „Nawet komunizm szanował niedzielę i nie pędził ludzi do handlu” – cytuje seniora diecezji rzeszowskiej Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Fot. Alicja Magura, radiozamosc.pl.

Emerytowany biskup diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny przewodniczył w sobotę (14.10) mszy św. na zakończenie II Diecezjalnego Kongresu Różańcowego w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Właśnie różańcowi poświęcone były dwudniowe uroczystości zorganizowane w naszym mieście.

– Różaniec służy przede wszystkim temu, żebyśmy za wzorem Matki Najświętszej byli blisko Pana Jezusa. Kryzys współczesnego świata, co podkreślał wielokrotnie Ojciec Święty Benedykt XVI, to jest kryzys wiary w Boga, nieobecność Boga w naszych myślach, w naszych czynach. Kryzys świata polega na tym, że jakoś się ludzie obchodzą bez obecności Pana Boga. I trzeba wszystko uczynić, żeby wiara święta nie była tylko uznaniem za prawdę prawd objawionych, ale żeby była przyjaźnią z Chrystusem Panem – cytuje na swojej stronie internetowej bp Kazimierza Górnego Tygodnik Katolicki Niedziela.

Emerytowany biskup rzeszowski ocenił, że w Polsce dzieje się wiele dobrego, bo np. Program 500 + w dużym stopniu zlikwidował nędzę w rodzinach, ale ciągle jest jeszcze w nich wiele niepokoju: alkoholizm, brak zgody i przebaczenia. (…) Prosił także by w dyskusji publicznej odnosić się do siebie z uprzejmością, bo „przecież wszyscy jesteśmy Polakami”.

Duchowny apelował ponadto o niedziele wolne od handlu.

– Wszystkie niedziele należą do Boga i do człowieka, żeby miał czas wolny na rozmowę z rodziną, żeby nie wybierać dwóch niedziel. Wszystkie niedziele! Nawet komunizm szanował niedzielę i nie pędził ludzi do handlu. To wstyd i hańba, że nie potrafimy niedzieli obronić – mówił bp Górny.

elubaczow.com, niedziela.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Krzyż św. Jana Pawła II nawiedził Lubaczów
Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II w Lubaczowie
W niedzielę Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (4)
Kaznodzieja 16.10.2017 ~ 19:48:10
IP: 195.116.**.**

„Nawet komunizm szanował niedzielę i nie pędził ludzi do handlu.” Jak nie było czym handlować to do czego miał pędzić? I nie było konkurencji, i tak się sprzedawało wszystko co było, bez potrzeby handlowania w niedzielę. Apelować trzeba najbardziej do klientów, bo to „dzięki” nim pracownicy handlu muszą a właściciele chcą pracować. Niech się każdy uderzy w pierś, nie tylko na mszy, a nie zakazy i nakazy.

Spencer 16.10.2017 ~ 21:21:39
IP: 94.254.***.**

Piękne słowa. Szczególnie po tym jak sprzedawano zdjęcia w niedzielę na placu przy kościele Boromeusza ! …….

KATOPATO 16.10.2017 ~ 21:59:23
IP: 156.67.***.***

W niedziele portwele zostawiamy w domu !

kedyw 18.10.2017 ~ 10:46:47
IP: 5.172.***.***

Wszyscy bez wyjątków powinni za…ać w niedzielę tylko kiedy będą robić zakupy ludzie z dużymi głowami haha bo tak za…ją że nie mają czasu poza niedzielą .

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X