W Gorajcu trwa zjazd motocykli ADV

2

Po raz osiemnasty miłośnicy motocykli ADV (adventure – przygoda) spotkali się na corocznym Zlocie ADV. Do Gorajca przybyło około 80 motocyklistów, głównie na motocyklach typu enduro, którzy oficjalnie zakończyli tegoroczny sezon.

Jednym z najciekawszych motocykli na zlocie, który wywołał wśród uczestników spore poruszenie był weteran rajdów Paryż-Dakar, wyprodukowany w roku 1991 motocykl BWM.

Takich maszyn zostało na świecie niewiele, dla nas są one bezcenne, a w tym egzemplarzu widać ogrom włożonej pracy i pasję z jaką został odnowiony – zachwycał się legendarnym motocyklem Paweł Zięba z Bydgoszczy.

Miłośnicy tego typu motocykli co roku spotykają się w innym miejscu, wędrując po najciekawszych zakątkach naszego kraju, kilku z nich w lipcu uczestniczyło w organizowanym w Gorajcu Festiwalu Folkowisko i dlatego postanowili tu zakończyć swoją tegoroczną przygodę z motocyklami.

Oprócz pokazów maszyn, wędrowania po okolicy i wymiany doświadczeń, organizatorzy zjazdu przygotowali dla uczestników różne konkursy i zadania. Odbył się także koncert zespołu Joryj Kłoc – grupy związanej z Gorajcem, pełnej folkowej energii, znanej miedzy innymi z programu „Must be the Music”.

Wielbiciele motocykli ADV to wędrowcy, przemierzający bezdroża wszystkich kontynentów, pasjonaci podróży, przygody i nowych wyzwań. Jak sami o sobie mówią, są „łowcami niewygód”. Na co dzień reprezentują praktycznie każdą grupę zawodową – z reguły to ludzie biznesu, aktorzy, lekarze, adwokaci i politycy. Do Gorajca dotarli z różnych zakątków Polski, bo nie straszne im było pokonanie nieraz 500 km dzielących Szczecin od leżącego na Podkarpaciu Gorajca. Potrafią sobie radzić w nawet najtrudniejszych sytuacjach.

Podczas drogi do Gorajca miałem spore problemy techniczne, musiałem wrócić do domu ponad 100 km, nie poddałem się jednak i dzięki pomocy kumpli, po kilku godzinach, znów byłem w trasie i o północy dotarłem do Chutoru – opowiada uczestnik XVIII Zlotu ADV Michał Zieliński.

elubaczow.com, AH, inf. nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here