Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Zakodowani w Cieszanowie

 · 12 października 2017 o 18:08 · czas czytania: 2 minutes

W piątek (13.10) w Cieszanowie ruszy Regionalny Festiwal Kodowania pod hasłem „Zakodowani w piątek 13-tego – to nie pech”. W trzech placówkach dominować będzie tematyka nowej technologii.

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbędzie się w Szkole Podstawowej w Cieszanowie. Tam też Lokalne Grupy Kodowania z Łańcuta, Boguchwały, Cieszanowa, Czumowa i miejscowości Borsuk przybliżą swoje prezentacje. Następnie w tematykę programowania wprowadzi Mariusz Boguszewski z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W czasie seminarium i panelu dyskusyjnego opowie co zrobić, aby nauka programowania nie była tylko kolejnym obowiązkiem, lecz wielką przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda wprowadzanie nauki programowania do szkół. Uzyskają też wskazówki: od czego zacząć taką naukę, gdzie szukać narzędzi, które pomogą uatrakcyjnić zajęcia, a także, jak wybrać roboty wykorzystywane do nauki.

Z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie w godz. 9:00-13:00 prowadzone będą warsztaty głównie dla uczniów szkoły podstawowej, jednak każda osoba chętna będzie mogła wziąć w nich udział. Później otwarte będą sala robota Photon i Salon VR (wirtualnej rzeczywistości). Dla uczestników przygotowana zostaną również sale wolnego dostępu, które nie będą objęte zorganizowanymi warsztatami: samouczek kodowania (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Cieszanowa), Smok Maciuś (sala z AR czyli rozszerzoną rzeczywistością na tabletach), Gra Cody Roby (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Borsuk i Czumowa) oraz kącik z robotem Dash.

Natomiast w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie w godz. 13:00-14:30 otwarte zostaną: Sala robota mBota, w której będzie można zgłębić tajniki programowania w mBlock (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Cieszanowa), Sala gry Scottie Go! (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Łańcuta) i Sala Scratche+robot Finch (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Boguchwały).

Dodatkowo dla internautów na FB biblioteki ogłoszony zostanie konkurs.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
MBP w Cieszanowie najlepsza na Podkarpaciu, 17. w Polsce
Urszula Kopeć-Zaborniak: Cieszanów nie odczuwa kryzysu czytelnictwa
Panorama Tomka Mielnika na największych na świecie targach VR

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Kolorowe i jedyne w swoim rodzaju bombki z Kresowej Osady [FILM]

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

W międzynarodowym gronie walczą o zwycięstwo. Możesz im pomóc

fotorelacje

Stan wojenny w lubaczowskim Zespole Szkół – zdjęcia z inscenizacji

To niewiarygodne co zrobili w 6 dni! Babcia Aniela ma nowy dom!

Lubaczowski handmade, czyli czarujące dekoracje świąteczne

Za nami Lubaczowskie Forum Biznesu [ZDJĘCIA, FILM]

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

X