Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem - już we wtorek (17.10) w mbp w lubaczowie.

Zakodowani w Cieszanowie

 · 12 października 2017 o 18:08 · czas czytania: 2 minutes

W piątek (13.10) w Cieszanowie ruszy Regionalny Festiwal Kodowania pod hasłem „Zakodowani w piątek 13-tego – to nie pech”. W trzech placówkach dominować będzie tematyka nowej technologii.

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbędzie się w Szkole Podstawowej w Cieszanowie. Tam też Lokalne Grupy Kodowania z Łańcuta, Boguchwały, Cieszanowa, Czumowa i miejscowości Borsuk przybliżą swoje prezentacje. Następnie w tematykę programowania wprowadzi Mariusz Boguszewski z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W czasie seminarium i panelu dyskusyjnego opowie co zrobić, aby nauka programowania nie była tylko kolejnym obowiązkiem, lecz wielką przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda wprowadzanie nauki programowania do szkół. Uzyskają też wskazówki: od czego zacząć taką naukę, gdzie szukać narzędzi, które pomogą uatrakcyjnić zajęcia, a także, jak wybrać roboty wykorzystywane do nauki.

Z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie w godz. 9:00-13:00 prowadzone będą warsztaty głównie dla uczniów szkoły podstawowej, jednak każda osoba chętna będzie mogła wziąć w nich udział. Później otwarte będą sala robota Photon i Salon VR (wirtualnej rzeczywistości). Dla uczestników przygotowana zostaną również sale wolnego dostępu, które nie będą objęte zorganizowanymi warsztatami: samouczek kodowania (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Cieszanowa), Smok Maciuś (sala z AR czyli rozszerzoną rzeczywistością na tabletach), Gra Cody Roby (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Borsuk i Czumowa) oraz kącik z robotem Dash.

Natomiast w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie w godz. 13:00-14:30 otwarte zostaną: Sala robota mBota, w której będzie można zgłębić tajniki programowania w mBlock (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Cieszanowa), Sala gry Scottie Go! (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Łańcuta) i Sala Scratche+robot Finch (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Boguchwały).

Dodatkowo dla internautów na FB biblioteki ogłoszony zostanie konkurs.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Urszula Kopeć-Zaborniak: Cieszanów nie odczuwa kryzysu czytelnictwa
Panorama Tomka Mielnika na największych na świecie targach VR
Urszula Kopeć – Zaborniak walczy o tytuł Bibliotekarza Roku

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Ogólnopolskie Święto Myśliwych

TVP Rzeszów: Szymon Ozimek z Oleszyc ma własne zdalne obserwatorium astronomiczne

Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

fotorelacje

Tłumy wiernych na „Różańcu do granic” [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy MDK

„Na dziedzińcu dziś Wesele!” w Zespole Placówek im. Jana Pawła II

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Sanoczanka Święte [FOTORELACJA]

Piłka nożna: MKS FA Lubaczów – Stal Rzeszów [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Polki wygrały towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy