Zakodowani w Cieszanowie

0

W piątek (13.10) w Cieszanowie ruszy Regionalny Festiwal Kodowania pod hasłem „Zakodowani w piątek 13-tego – to nie pech”. W trzech placówkach dominować będzie tematyka nowej technologii.

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbędzie się w Szkole Podstawowej w Cieszanowie. Tam też Lokalne Grupy Kodowania z Łańcuta, Boguchwały, Cieszanowa, Czumowa i miejscowości Borsuk przybliżą swoje prezentacje. Następnie w tematykę programowania wprowadzi Mariusz Boguszewski z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W czasie seminarium i panelu dyskusyjnego opowie co zrobić, aby nauka programowania nie była tylko kolejnym obowiązkiem, lecz wielką przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda wprowadzanie nauki programowania do szkół. Uzyskają też wskazówki: od czego zacząć taką naukę, gdzie szukać narzędzi, które pomogą uatrakcyjnić zajęcia, a także, jak wybrać roboty wykorzystywane do nauki.

Z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie w godz. 9:00-13:00 prowadzone będą warsztaty głównie dla uczniów szkoły podstawowej, jednak każda osoba chętna będzie mogła wziąć w nich udział. Później otwarte będą sala robota Photon i Salon VR (wirtualnej rzeczywistości). Dla uczestników przygotowana zostaną również sale wolnego dostępu, które nie będą objęte zorganizowanymi warsztatami: samouczek kodowania (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Cieszanowa), Smok Maciuś (sala z AR czyli rozszerzoną rzeczywistością na tabletach), Gra Cody Roby (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Borsuk i Czumowa) oraz kącik z robotem Dash.

Natomiast w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie w godz. 13:00-14:30 otwarte zostaną: Sala robota mBota, w której będzie można zgłębić tajniki programowania w mBlock (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Cieszanowa), Sala gry Scottie Go! (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Łańcuta) i Sala Scratche+robot Finch (prowadzenie Lokalny Klub Kodowania z Boguchwały).

Dodatkowo dla internautów na FB biblioteki ogłoszony zostanie konkurs.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here