Ruszyła akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa”

1

Ruszyła kolejna edycja akcji „Światełko dla Łyczakowa”, do której tradycyjnie włączył się samorząd gminy Lubaczów. W jej ramach zbierane są biało-czerwone znicze, które 1 listopada zapłoną na lwowskich nekropoliach.

„Światełko dla Łyczakowa” to wspólny pomysł Polskiego Radia Lwów i polskiego konsulatu we Lwowie, a na Podkarpaciu także po raz kolejny wielka społeczna akcja, której koordynatorem jest
Telewizja Rzeszów. W jej ramach zbierane są biało-czerwone znicze, które 1 listopada zapłoną na lwowskich nekropoliach, a także na polskich grobach w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Niżakowicach. To wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa, ale także wsparcie dla mieszkających tam Polaków.

Finał akcji już w poniedziałek 23 października przed siedzibą TVP3 Rzeszów przy ul. Kopisto 6. W tym dniu od rana do godz. 16.00 zebrane znicze będą odbierane i pakowane do samochodów, które zawiozą je za granicę. W akcję mogą się włączyć szkoły i instytucje, ale także osoby prywatne.

Do wzięcia udziału w akcji zachęca gmina Lubaczów.

W szczególności zapraszamy dzieci i młodzież szkolną wraz z nauczycielami, harcerzy, strzelców, przedsiębiorców, mieszkańców i samorządowców. Białe i czerwone znicze można składać w siedzibie Urzędu Gminy Lubaczów (ul. Jasna 1, pok. 4) do dnia 20 października br. Koordynatorem akcji jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie (ul. Kard. Wyszyńskiego 25).

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here