Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II w Lubaczowie

0

Od 25 marca w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbywa się peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II. Teraz nawiedzi on Lubaczów.

Fot. Alicja Magura, radiozamosc.pl.

Podczas ostatniego Wielkiego Piątku dla papieża Jana Pawła II, wyczerpany przez chorobę Ojciec Święty przebywał w prywatnej kaplicy. Tam za pośrednictwem telewizji łączył się duchowo w modlitwie z uczestnikami Drogi Krzyżowej. Przed XIV stacją cierpiący papież przytulił krzyż – ta scena utkwiła w pamięci milionów wiernych na całym świecie.

Wkrótce krzyż ten, jako niezwykła relikwia, zaczął nawiedzać różne parafie. W marcu jego peregrynacja rozpoczęła się w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Krzyż przywitany został już m.in. w Oleszycach, Horyńcu-Zdroju, Starym Dzikowie, Cieszanowie, Narolu i innych miejscowościach naszego regionu. Dzisiaj (11.10) o godz. 17:00 krzyż przywitany zostanie w parafii św. Karola Boromeusza. W czwartek nawiedzi parafię św. Stanisława.

– Przed nami ostatnie dni obecności Papieskiej Relikwii w diecezji. Dlatego już dziś zapraszam wszystkich wiernych świeckich, osoby życia konsekrowanego i kapłanów na uroczyste zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego do konkatedry w Lubaczowie. Podczas Eucharystii sprawowanej w piątek, 13 października 2017 r. o godz. 15.00, podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski, jakie spływały na nas w czasie nawiedzenia i prosić będziemy o trwałość naszych dobrych przemian, postanowień, pogłębienia życia religijnego, umiłowania Chrystusowego krzyża i Ewangelii. Wierzymy, że dobre owoce nawiedzenia papieskiego krzyża zbierać będziemy jeszcze przez długi czas. – zachęca do wspólnej modlitwy Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek.

Szczegółowe programy peregrynacji dostępne są na stronach internetowych obu parafii.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here