Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem - już we wtorek (17.10) w mbp w lubaczowie.

Za nami VI Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”

 · 10 października 2017 o 9:18 · czas czytania: 1 minute

Dziesięć chórów uczestniczyło w niedzielę (08.10) w VI Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne”. W lubaczowskim Sanktuarium najlepiej zaprezentował się Chór parafii pw. św. Bartłomieja w Goraju.

Fot. Iwona Buczko.

Inicjatywa przeglądu zrodziła się z potrzeby serca, aby pokazać, jak żywe są tradycje chóralne w poszczególnych miejscowościach oraz aby umożliwić pasjonatom śpiewu konfrontacje z innymi chórami. Nieprzypadkowe jest miejsce i tematyka przeglądu – Sanktuarium Lubaczowskie. Znajduje się w nim kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed którym swe śluby złożył król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę opiece Matki Bożej – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 10 zespołów. Ich występy oceniało jury w składzie: dr hab. Monika Mielko-Remiszewska- nauczyciel akademicki w Instytucie muzyki UMCS w Lublinie, dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis”, dr Kinga Strycharz- Bogacz- etnomuzykolog, adiunkt w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz ks. Piotr Spyra- absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS w Lublinie, na co dzień grający w zespole „Razem za Jezusem”.

I nagroda trafiła do Chóru parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju, II miejsce jury przyznało Chórowi mieszanemu Alba Cantans z Rzeszowa, a III Chórowi Raxavia z Raszkawy. Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia I stopnia (Chórowi Michael z Kańczugi oraz Chórowi Kameralnemu Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu) oraz 5 wyróżnień II stopnia.

Organizatorem przeglądu było Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu- Instytucja Kultury Województwa Podkarpackiego.

elubaczow.com, lubaczow.powiat.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
W niedzielę Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie
Lubaczów: Łańcucka Fara najlepsza na V Regionalnym Przeglądzie Chórów
Pieśni Maryjne rozbrzmiały w Lubaczowie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Ogólnopolskie Święto Myśliwych

TVP Rzeszów: Szymon Ozimek z Oleszyc ma własne zdalne obserwatorium astronomiczne

Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

fotorelacje

Tłumy wiernych na „Różańcu do granic” [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy MDK

„Na dziedzińcu dziś Wesele!” w Zespole Placówek im. Jana Pawła II

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Sanoczanka Święte [FOTORELACJA]

Piłka nożna: MKS FA Lubaczów – Stal Rzeszów [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Polki wygrały towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy