Krótki wyjazd na narty – jakie ubezpieczenie?

0

Wyjazd na narty to prawdziwa przyjemność. Doskonały sposób na relaks, nabranie dystansu, a jednocześnie, na aktywne spędzenie wolnego czasu. Taki wysiłek fizyczny zapewnia nie tylko dobrą kondycję i znacznie lepszą odporność. W dużym stopniu pozwala również na rzeczywisty odpoczynek, szczególnie od pracy, która nie wymaga wysiłku fizycznego. Takie zaangażowanie całego ciała w aktywność bywa bardzo pożyteczne i korzystne.

Trzeba jednak pamiętać, że wyjazd na narty niesie ze sobą pewne ryzyko wypadku. Każdy stara się zachować ostrożność, ale trudno przewidzieć wszystkie możliwe sytuacje. Może się coś wydarzyć, a wtedy ponosi się nie tylko zdrowotne, ale również finansowe konsekwencje. A to już nie jest takie przyjemne.

Niebezpieczeństwo na stoku

Wyjazd na narty za granicę to całkiem poważne przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością zorganizowania i przygotowania wielu spraw. To nie tylko wykupienie odpowiedniej wycieczki, rezerwacja noclegów czy transportu. To również konieczność zorganizowania odpowiedniego sprzętu, ponieważ bezpieczeństwo na takiej wyprawie jest szczególnie ważne.

Skoro już mowa o bezpieczeństwie, warto również pamiętać, że tego rodzaju wyjazdy niosą ze sobą ryzyko różnorodnych wypadków i zdarzeń losowych. Pobyt na nartach wiąże się z dużą aktywnością, a przez to możliwością doznania urazu czy poważnej kontuzji. Stoki bywają oblodzone i bardzo niebezpieczne. Inni narciarze natomiast charakteryzują się bardzo różnorodnym poziomem umiejętności jazdy i też mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie. Warto w takiej sytuacji przygotować się na różnorodne scenariusze, ponieważ do ewentualnych problemów zdrowotnych mogą dojść wtedy jeszcze problemy finansowe.

Opłaty za leczenie za granicą

Leczenie urazów za granicą nie odbywa się bezpłatnie. Bezpłatnie można otrzymać pomoc wyłącznie w swoim kraju, jeżeli w taki czy inny sposób jest się osobą ubezpieczoną w ramach państwowej opieki zdrowotnej. Jeżeli takiego ubezpieczenia nie ma, to nawet w Polsce za opiekę medyczną trzeba zapłacić, a ceny takich usług niekiedy przekraczają możliwości finansowe poszkodowanego. Za granicą, w miejscach, które najczęściej wybierane są jako kierunki wypraw, dodatkową trudność stanowi to, że są to rzeczywiście znacznie droższe kraje, więc ceny są jeszcze dodatkowo wyższe.

Opłaty za leczenie za granicą zaczynają się już od przewiezienia do szpitala, aż do momentu wypisania z niego. Pacjent musi ponieść koszt transportu karetką pogotowia, koszt pobytu w szpitalu, badań, konsultacji, interpretacji badań, a także tak zwane opłaty hotelowe, czyli nocleg i wyżywienie w czasie pobytu w szpitalu. To wszystko generuje koszty przekraczające nawet dziesiątki tysięcy złotych. Mało kto dysponuje taką gotówką, którą mógłby pokryć tak wysokie rachunki. Mało tego, wiele osób nawet nie dostanie tak wysokiego kredytu. Szczególnie, jeżeli już jakiś kredyt, np. mieszkaniowy jest przyznany i poszkodowany jest w trakcie spłacania. Kolejne, tak duże obciążenie nie będzie możliwe i to w bardzo długim czasie.

Uwaga na opłaty dodatkowe

Do tego trzeba jeszcze zdawać sobie sprawę, że samo leczenie to tylko część wydatków. Jeżeli wypadek zdarzy się na szlaku i konieczne będzie podjęcie akcji ratunkowej, to również za to poszkodowany musi ostatecznie zapłacić. Podobnie, jak za akcję poszukiwawczą, w razie gdyby się zgubił i trzeba było taką akcję rozpocząć. To kolejne koszty, które sięgają rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy, co w połączeniu z kosztami hospitalizacji daje naprawdę poważną kwotę.

Właśnie dlatego na taki wyjazd, niezależnie od tego, czy jest on długi czy krótki powinno być wykupione ubezpieczenie. Polisa ubezpieczeniowa pozwoli pokryć wszystkie koszty związane z leczeniem osoby poszkodowanej, co pozwala zdjąć z siebie konsekwencje chociażby finansowe.

Warto również rozważyć taką polisę ubezpieczeniową na wyjazd w góry do Polski. Co prawda koszty leczenia są tu znacznie mniejsze, bo ubezpieczony będzie leczony za darmo, ale można w ten sposób znacznie zredukować koszty związane z późniejszą rehabilitacją czy dochodzeniem do zdrowia. Wziąć pod uwagę należy również to, że po takim wypadku chory będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim, a to również znacznie obniży jego dochody. Właśnie dlatego warto sprawdzić ubezpieczenie na narty w Polsce z polisanarciarska.pl. To bardzo bogate źródło wiedzy i informacji, które pozwoli na znalezienie najlepszej i najbardziej dopasowanej oferty.

Oczywiście, takie ubezpieczenie narciarskie z polisanarciarska.pl należy też dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Musi być ono maksymalnie spersonalizowane, by było naprawdę pomocne. W przeciwnym razie wypłacone świadczenia nie będą na takim poziomie, by rzeczywiście służyć poszkodowanemu. Zarówno rodzaj chronionych zdarzeń, jak i kwota sum ubezpieczenia powinna być starannie przemyślana i bardzo dokładnie dopasowana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here