Po raz trzeci możesz zdecydować komu ma pomóc Tesco

0

Klienci Tesco po raz trzeci będą wybierać organizacje pozarządowe, które otrzymają grant na realizację swoich inicjatyw. Rozpoczęło się głosowanie akcji „Decydujesz, pomagamy”, które potrwa do końca października.  

Fot. pomagamy.tesco.pl

Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy powalczą o 125 grantów. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły.

W trzeciej edycji akcji w naszym regionie (Tesco Lubaczów Baziaka 3, Tesco Lubaczów Płk. Dąbka 2a, Tesco Jarosław Traugutta 13) o głosy klientów Tesco walczą: Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg Józefa Kustronia w Lubaczowie, która wyszła z inicjatywą „JESTEM – POTRAFIĘ – RATUJĘ!”, Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”, które zaproponowało program „TY POMAGASZ, JA SIĘ UCZĘ” oraz Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie, które proponuje „ZDROWE NAWYKI I SMAKOŁYKI”.

Zasady głosowania są proste: w każdym sklepie Tesco klienci za dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem powinien otrzymać dofinansowanie na realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. W sumie, w całej Polsce Tesco wraz z Fundacją Tesco przyznają granty o wysokości 5 tys. zł aż 125 organizacjom z całego kraju, na łączną sumę 650 000 zł.

Projekt JS 2033 im. gen. Józefa Kustronia: Czy potrafiłbyś udzielić pierwszej pomocy? A może wydaje Ci się, że jest to skomplikowane i bardzo trudne? Każda osoba po krótkim przeszkoleniu może ograniczyć urazy, a nawet uratować komuś życie. Udział w takim szkoleniu jest dla młodzieży szansą na poprawę znajomości zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Oddaj swój głos na nasz projekt, a ktoś może kiedyś uratować Twoje życie!

Projekt Lubaczowskiego Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”: W ramach projektu planujemy zakupić pomoce edukacyjno-terapeutyczne np. piasek kinetyczny wraz z przyrządami potrzebnymi do pełnej realizacji zajęć oraz nowoczesne gry potrzebne do rozwoju psycho-motorycznego dzieci z autyzmem. Pomoce te pomogą terapeutom na realizację zajęć, które są bardzo potrzebne, aby dzieci mogły pokonywać bariery swojej niepełnosprawności. Wasz głos może sprawić, że dzieci będą miały szansę na lepsze jutro, a Państwo radość z czynienia dobra.

Projekt Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie: W trosce o zdrowie naszych milusińskich propagujemy zdrowy styl życia poprzez zajęcia fitness i warsztaty z tematyki zdrowego odżywiania. Podczas zajęć będziemy przygotować zdrowe przekąski i koktajle dla całej rodziny bez zbędnych kalorii. Dodatkowo uczestnicy projektu opracują „żywą” grę planszową, na której zostaną ustawione różne owoce. Zadbaj z nami o dietę i nawyki żywieniowe dzieci. Zapraszamy do głosowania!

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamy.tesco.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here