LOWE w „Dwójce” – co to takiego?

0

W „Dwójce” działa Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE). Oznacza to, że przez cały rok szkolny 2017/2018 w placówce organizowane będą bezpłatne szkolenia dla dorosłych i całych rodzin. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Fot. lubaczow.pl, arch.

We wrześniu w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie uruchomiono LOWE czyli centrum organizowania i animowania edukacji pozaformalnej i nieformalnej dla osób dorosłych. W projekcie chodzi o to, by aktywność dorosłych wychodziła poza działania bezpośrednio związane z podstawową, tradycyjnie rozumianą rolą rodziców w szkole – zainteresowaniem postępami edukacyjnymi dzieci. Aby dorośli stopniowo angażowali się we wspólne działania „dla siebie”, a nie tylko dla dzieci oraz postrzegali szkołę także, jako miejsce, gdzie mogą uzyskać wsparcie w rozwoju własnych kompetencji.

W „Dwójce” właśnie rozpoczęła się rekrutacja do I tury warsztatów. Osoby chętne będą mogły uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego dla początkujących (od października we środy – 30 godz.), nauce pływania (od połowy października we środy 17.00 i piątki 18.00 – 20 godz.), szkoleniu pt. „Robotyka dla mamy, taty i smyka – międzypokoleniowe zajęcia z zakresu programowania, robotyki dla całych rodzin” (od listopada – 15 godz.), kursie komputerowym dla początkujących (od listopada – 15 godz.) oraz zajęciach grupowych z przedsiębiorczości i autoprezentacji „Jak się dobrze promować i komunikować?” (od listopada – 15 godzin).

Zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy (maksymalnie 15 osób). Osoby, które chciałyby zapisać się na zajęcia muszą pobrać, uzupełnić i zostawić karty rekrutacyjne w sekretariacie Szkoły. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły, telefonicznie (16 632 94 25) lub e-mailowo (sekretariat@sp2.lubaczow.pl).

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here