Lubaczów: W niedzielę ostatni z cyklu koncertów

0

W niedzielny (01.10) wieczór w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie usłyszymy ostatni koncert z cyklu II Lubaczowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Fot. Archiwum.

Przypomnijmy, że od początku września, w każdą niedzielę w obu lubaczowskich parafiach odbywały się festiwalowe koncerty. Repertuar tegorocznego festiwalu był bogaty w różne instrumenty muzyczne tj. skrzypce, akordeon, wiolonczela i oczywiście organy. Na zakończenie z koncertem improwizacji organowych wystąpi Rafał Sulima z Białegostoku.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

dr RAFAŁ SULIMA jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku w trzech specjalnościach: organy (2003) – prof. Maria Terlecka, muzyka kościelna (2004) prof. Michał Dąbrowski, prof. Bożenna Sawicka i śpiew solowy (2009) – prof. Cezary Szyfman. W roku 2001 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na II Ogólnopolskim Konkursie Organistów „Pro Organo 2007” w Warszawie, zajął pierwsze miejsce, zdobywając nagrodę Grand Prix. Rafał Sulima jest również laureatem konkursu „Primus Inter Pares” w roku 2004. W swoim dorobku artystycznym ma liczne koncerty organowe, kameralne i wokalne.

elubaczow.com, kontrapunkt.elczanie.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here